13.01.2021, 08:23 Wersja do druku

Białystok. "Rozmowy kulturalne" z Krzysztofem Garbaczewskim

fot. mat. organizatora

Na najbliższą sobotę (16.01) zaplanowano kolejne spotkanie w ramach cyklu "Rozmowy kulturalne". Gościem będzie urodzony w Białymstoku reżyser Krzysztof Garbaczewski.

Przed nami kolejne spotkanie online z cyklu "Rozmowy kulturalne". Tym razem gośćmi będą reżyser Krzysztof Garbaczewski i dziennikarz Edwin Bendyk, który poprowadzi rozmowę. Jak dzisiaj wygląda praca artysty? Co oznacza dla twórcy bycie freelancerem? Jak sztuka reaguje na globalne zmiany: pandemie, zmiany klimatyczne, ekonomiczne? To tylko część tematów, które zostaną poruszone. Widzowie będą mogli na żywo komentować i zadawać gościom pytania.

Krzysztof Garbaczewski (ur. 1983 w Białymstoku) - reżyser, scenograf i autor adaptacji m.in. "Tybetańskiej Księgi Umarłych", Gombrowicza, Dostojewskiego, Shakespeare'a, Reymonta, Jelinek, Roussela oraz poetów Leśmiana, Białoszewskiego i Dante, stanowiących podstawę jego tzw. "Medytacji" łączących performance, sztuki wizualne oraz muzykę. Pierwszy polski reżyser teatralny pracujący w technologii Virtual Reality. Charakterystyczna dla niego kolażowa stylistyka, stosowanie projekcji wideo i bezpośrednich transmisji nawiązuje do naszej współczesnej cyber wrażliwości.

Edwin Bendyk - dziennikarz, publicysta i pisarz, pracuje w tygodniku "Polityka", gdzie kieruje działem nauki. Autor książek: "Zatruta studnia. Rzecz o władzy i wolności" (W.A.B., 2002), "Antymatrix. Człowiek w labiryncie sieci" (W.A.B., 2004), "Miłość, wojna, rewolucja. Szkice na czas kryzysu" (W.A.B., 2009) oraz "Bunt Sieci" ("Polityka", 2012). W 2014 r. wspólnie z Jackiem Santorskim i Witoldem Orłowskim opublikował książkę "Jak żyć w świecie, który oszalał". Jego najnowsza książka, "W Polsce, czyli nigdzie. Rzecz o upadku i przyszłości świata", ukazała się nakładem "Polityki" w kwietniu 2020 r.

Wydarzenie odbędzie się 16 stycznia o godz. 15.00. Live na Facebooku Białostockiego Ośrodka Kultury. Dostęp jest bezpłatny. "Rozmowom kulturalnym" patronuje portal BiałystokOnline.

Tytuł oryginalny

"Rozmowy kulturalne" z Krzysztofem Garbaczewskim

Źródło:

www.bialystokonline.pl

Autor:

Dorota Mariańska

Tematy w toku