EN

17.10.2020, 08:44 Wersja do druku

Białystok. Od soboty działalność wznawia Opera i Filharmonia Podlaska

Od soboty swoją działalność wznawia Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku, która musiała odwołać wszystkie wydarzenia w związku z koronawirusem. Na weekend zaplanowano spektakle musicalu "Jesus Christ Superstar" oraz koncert w ramach cyklu "Jesień z Chopinem".

fot. mat. teatru

Opera i Filharmonia Podlaska została zamknięta 9 października w związku z kolejnymi potwierdzonymi przypadkami zachorowań na koronawirusa w instytucji - informowała wtedy dyrekcja OiFP. Nie podano, ile osób otrzymało pozytywny wynik na obecność Covid-19.

Od soboty instytucja wznawia swoją działalność.

Sobota to też dzień, od którego w Białymstoku obowiązuje tzw. czerwona strefa, a w związku z tym ograniczenia w działalności także instytucji kultury. Jak informuje OiFP, wydarzenia kulturalne w przestrzeni zamkniętej mogą się odbywać z udziałem 25 proc. publiczności, dlatego dostępne będzie co czwarte miejsce na widowni.

Od soboty na scenę wraca "Jesus Christ Superstar"; zaplanowano po dwa spektakle każdego dnia. Jak powiedziała PAP Joanna Dolecka z OiFP, wykupione zostały wszystkie dostępne bilety. Wyraziła nadzieję, że widzowie nie zrezygnują i przyjdą zobaczyć ten musical.

W sobotę i niedzielę będzie można też obejrzeć przełożoną z ubiegłego tygodnia retransmisję opery "Holender tułacz". Natomiast w niedzielę opera zaprasza na swój nowy cykl "Jesień z Chopinem". Będzie można posłuchać recitalu wybitnego pianisty i pedagoga Marka Mizery.

Odwołane wydarzenia, takie jak koncert The Backwards czy koncert filharmoniczny "Inspiracje, dedykacje", odbędą się w innych terminach.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne