EN
23.02.2022, 14:56 Wersja do druku

Białystok. Koncertowo-operetkowy weekend w Operze Podlaskiej

W najbliższy weekend (25-27.02) Opera Podlaska zaprasza na koncert pamięci Anny German i Krzysztofa Krawczyka oraz na ostatnie w tym sezonie spektakle „Wesołej wdówki”.

fot. mat. teatru

TRZECIA SCENA KONCERT

W PIĘKNY REJS Z ANNĄ GERMAN

Duża Scena, ul. Odeska 1

25 lutego 2022 r., godz. 19.00

Koncert pamięci Anny German i Krzysztofa Krawczyka. Usłyszymy najpiękniejsze utwory obojga artystów w nowych aranżacjach, w wykonaniu artystów Opery i Filharmonii Podlaskiej.

W pierwszej części wieczoru z utworami Anny German wystąpi Paulina Malinowska, artystka chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej. Twórczość tej piosenkarki jest jej szczególnie bliska:

Moja przygoda z tą artystką rozpoczęła się w 2017 roku, gdy dowiedziałam się o eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anna German – wspomina Paulina Malinowska. – Zaczęłam wtedy zgłębiać historię życia tej piosenkarki, przeczytałam jedną książkę, potem następną i kolejną… Poczułam, że mamy wiele wspólnego. Jak się okazało, nawet wzrost – dokładnie taki sam! Zachwyciłam się piosenkami, które śpiewała, pięknem melodii, wrażliwością przekazu, skromnością artystki, tekstami przepełnionymi silnymi emocjami. Zachwycona jej osobą, wzięłam udział w Festiwalu i wygrałam go!

Współpraca z Festiwalem trwa do dziś. W 2020 r., podczas jego siódmej edycji, Paulinie Malinowskiej udało się nagrać teledysk do piosenki „Wróć do Sorrento” z towarzyszeniem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod dyrekcją Tomasza Labunia. Można go zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=fWju3TJP1wA .

W listopadzie artystka wystąpiła w Pałacu Turkistan w Taszkencie, podczas koncertu „Echo miłości” z udziałem laureatek Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anna German. Solistom z Polski, Uzbekistanu i Rosji towarzyszyła Narodowa Orkiestra Symfoniczna Państwowej Filharmonii Uzbekistanu pod batutą Maestro Tomasza Labunia, kierownika muzycznego Festiwalu.

Emocje powoli opadają, ale muszę przyznać, że to było ogromne przeżycie móc zaśpiewać piosenki Anny German w jej rodzimym kraju, a tym większe, że był to występ przed publicznością, dla której jej piosenki są tak bliskie – mówiła po koncercie Paulina Malinowska.

Artystka zaśpiewała dwa utwory Anny German: „Wróć do Sorrento” oraz „Echo miłości” – w duecie z Vladislavem Mikhailovem.

W drugiej części koncertu artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej w autorskim programie wyśpiewają niezapomniane hity Krzysztofa Krawczyka. Kierownictwo muzyczne i ciężar aranżacyjny wziął na siebie Maksym Fedorov, który wraz z zespołem The Consonance Trio nada rytm i charakter piosenkom, a zaśpiewają je: Maciej Nerkowski (solista OiFP), Mateusz Stachura, Andrzej Klepacki i Kamil Wróblewski (na co dzień: artyści Chóru OiFP). Wykonania wzbogaci kwartet smyczkowy i kwartet wokalny.

Zespół The Consonance Trio powstał w 2014 roku w Białymstoku. Założyli go trzej przyjaciele, zawodowi muzycy – Karol Sypytkowski (kontrabas), Wojciech Bronakowski (perkusja) i Max Fedorov (fortepian). Twórczość zespołu odzwierciedla ich wspólne zainteresowania muzyczne: począwszy od klasyki, przez jazz, muzykę etniczną aż do szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej.

W 2015 roku zespół The Consonance Trio nagrał swoje pierwsze single Tower oraz Childhood, a w 2016 r. zagrał autorskie koncerty w Millionova Fabryka Designu i Monopolis w Łodzi. W latach 2016-2019 koncertował z Chórem Centrum Myśli Jana Pawła II w wielu miejscowościach Mazowsza, Podlasia oraz Lubelszczyzny. W styczniu 2017 r. The Consonance Trio wystąpił z Chórem Opery i Filharmonii Podlaskiej z okazji jubileuszu 10-lecia Chóru. Koncert odbył się na dużej scenie Opery w Białymstoku. W lipcu 2017 r. zespół zagrał autorski koncert w klubie muzycznym Fama w Białymstoku. W 2018 r. zespół rozpoczął współpracę z Suwalską Orkiestrą Kameralną.

W 2019 r., po nagłej śmierci Karola Sypytkowskiego, do zespołu dołączył Piotr Chociej.

The Consonance Trio stworzył muzykę do filmu fabularnego Czarna Dama, którego premiera odbyła się w ubiegłym roku. W 2020 r. wydał debiutancki album „Orient Express”.

******************************************

I CZ. „ECHO MIŁOŚCI – ANNA GERMAN MNIEJ ZNANA"

Paulina Malinowska - solistka

The Consonance Trio:

Maksym Fedorov – kierownictwo muzyczne, fortepian, opracowanie muzyczne

Wojciech Bronakowski – perkusja

Piotr Chociej – kontrabas

Bilety: 50 zł


fot. mat. teatru

W najbliższy weekend (26 i 27 lutego) zapraszamy na ostatnie w tym sezonie spektakle „Wesoła wdówka”. Na scenie zobaczymy wspaniały duet: Grażynę Brodzińską i Adama Zarembę. 
W marcu i kwietniu na Dużą Scenę powróci z kolei spektakl „Jesus Christ Superstar”. Ten porywający musical miał swoją premierę w OiFP w lutym 2020 – do tej pory obejrzało go niemal 11,5 tys. widzów. Bilety na spektakle można już kupić w kasie Opery przy ul. Odeskiej i online na https://www.oifp.eu/repertuar/jesus-christ-superstar/ .
Akcja musicalu rozgrywa się w ciągu siedmiu dni poprzedzających ukrzyżowanie Jezusa i ukazana jest z bardzo bliskiej, ludzkiej perspektywy. Przejmujące songi, wspaniała muzyka, choreografia i aktorstwo poruszają do głębi i zmuszają do refleksji. Zapraszamy!

Terminy: 
11.03.2022, godz. 19.00
12.03.2022, godz. 19.00
13.03.2022, godz. 18.00
19.03.2022, godz. 19.00
20.03.2022, godz. 18.00
27.03.2022, godz. 18.00
02.04.2022, godz. 19.00
03.04.2022, godz. 18.00
09.04.2022, godz. 19.00
10.04.2022, godz. 18.00

Bilety: 70-140 zł (dostępne w kasie i online)

Źródło:

Materiał nadesłany