Już 24 czerwca startuje 12. Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA, którego inicjatorem i głównym organizatorem jest Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku, a współorganizatorem Białostockie Stowarzyszenie Artystów Lalkarzy. Do 27 czerwca będzie można zobaczyć prezentacje studenckie, ale nie zabraknie też spektakli twórców profesjonalnych. O haśle festiwalu i tym, co się będzie działo rozmawiamy z jego dyrektorem, prorektor Białostockiej Filii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Arturem Dwulitem. Pisze Urszula Śleszyńska w „Kurierze Porannym”.
Aktualności