EN

29.09.2022, 18:59 Wersja do druku

Białystok. „Invisible” - premiera Grupy Coincidentia

mat. teatru

„Invisible” w reżyserii Pawła Chomczyka - najnowszy spektakl białostockiej Grupy Coincidentia. Prapremiera 8 października 2022 roku o godzinie 18.00 w Siedlisku Kultury Solniki 44. Kolejne pokazy w następujących terminach:

9.10 Solniki 44 godz. 18.00
22.10 Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza Filia w Białymstoku godz. 18.00
23.10 Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza Filia w Białymstoku godz.18.00
28.10 Solniki 44 godz. 18.00
29.10 Solniki 44 godz. 18.00
30.10 Solniki 44 godz. 18.00

W koło nie ma nic. Przede mną nie ma nic. Czyste powietrze. Pusta przestrzeń. Pomiędzy mną a stodołą oddaloną ode mnie o 57 kroków... Nic. Mija kilka godzin. Ta sama przestrzeń teraz jest pełna pyłów, owadów, kurzu. Wcześniej to Coś też tu było. Tylko ja byłam ślepa. Byłam po niewłaściwej stronie słońca. Co widzisz jak mnie widzisz? Jaki mam kolor? Jaki kolor ma moja energia? A moja dusza? Widzisz ją? Widzisz coś?

Laboratorium rzeczy niewidzialnych. Teatralny eksperyment, ukierunkowany na dowiedzenie nieudowodnionych dotychczas tez związanych z rzeczami, bytami, procesami, których nie da się dostrzec gołym (a czasem nawet uzbrojonym) okiem. Nicość zaprezentowana w materialnej formie, śpiewanie o tańcu, tańczenie o śpiewie, smakowanie zapachu, lalkowe dowody na istnienie światów równoległych i bytów absolutnych; empiryczne pomiary stężenia miłości, tłoczenie esencji procesów myślowych – to unikatowe, oryginalne działania sceniczne z wykorzystaniem środków wyrazu teatru ożywionej formy, które stanowią o niepowtarzalnym charakterze nowego spektaklu Grupy Coincidentia.

Twórcy zastrzegają sobie prawo do prezentacji wybranych zdarzeń scenicznych w formie niewidzialnej. Wszelkie reklamacje w tym względzie [dalsza część tekstu napisana niewidzialną czcionką]

koncepcja: Dagmara Sowa, Małgorzata Tarasewicz – Wosik, Paweł Chomczyk, Robert „Meg” Jurčo
scenariusz i reżyseria: Paweł Chomczyk
scenografia: Małgorzata Tarasewicz – Wosik
ruch sceniczny: Karolina Garbacik
reżyseria światła: Bogusław Kasperuk
muzyka na żywo: Robert „Meg” Jurčo, Paweł Chomczyk
występują: Dagmara Sowa, Robert „Meg” Jurčo, Paweł Chomczyk

Spektakl Grupy Coincidentia zrealizowany w ramach programu OFF Polska, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z budżetu Miasta Białystok oraz przy współpracy partnerskiej z Siedliskiem Kultury Solniki 44 i Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filią w Białymstoku.

Źródło:

Materiał nadesłany