EN

15.10.2022, 12:08 Wersja do druku

Białystok. 165 wydarzeń czeka nas w Operze i Filharmonii Podlaskiej w nowym sezonie artystycznym

Inne aktualności

Opera i Filharmonia Podlaska rozpoczyna sezon artystyczny 2022/2023. Instytucja proponuje wiele ciekawych i zróżnicowanych wydarzeń. Pisze Anna Kulikowska w portalu Białystok Online.

Opera i Filharmonia Podlaska w piątek (14.10) oficjalnie zainauguruje sezon artystyczny 2022/2023. Z tej okazji odbędzie się koncert symfoniczny, orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Tomasza Bugaja wykona utwory: "Epitafium" Krzysztofa Meyera, "Koncert na flet i orkiestrę" Marcina Błażewicza oraz "V Symfonię F-dur" Antonina Dvořáka.

Podczas koncertu odbędzie się światowe prawykonanie bardzo szczególnego utworu Meyera "Epitafium", które poświęcone jest pamięci dzieci zamordowanych w Ukrainie w czasie wojny z Rosją.

- "Epitafium" jest krótkim utworem na orkiestrę. Jest poważnym, żałobnym utworem cofającym nasze emocje, one nie są takie wyprowadzone naprzód, to jest raczej chwila zadumy nad tym, co się stało i dzieje cały czas i nad tym, jak długo będzie to jeszcze trwało. Tego nikt z nas nie przewidzi. To jest utwór, który napisałem bez żadnego zamówienia, bez sugestii z zewnątrz, tylko z własnej potrzeby, wiedząc co się dzieje, że giną niewinne dzieci, że opłakują je ich rodzice i to jest moja reakcja na to - mówił prof. Krzysztof Meyer, kompozytor.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

165 wydarzeń czeka nas w Operze i Filharmonii Podlaskiej w nowym sezonie artystycznym

Źródło:

Białystok Online

Link do źródła

Autor:

Anna Kulikowska

Data publikacji oryginału:

14.10.2022

Wątki tematyczne