EN
29.03.2023, 08:21 Wersja do druku

Białystok/Jerozolima. We wrześniu Orkiestra i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpi w Izraelu

Orkiestra i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpi we wrześniu podczas koncertu w Narodowym Teatrze Izraelskim w Jerozolimie - poinformowała we wtorek instytucja. Artyści wezmą udział w Festiwalu Psalmów Dawidowych "Honorując Sprawiedliwych i Ocalonych".

fot. mat. teatru

Wyjazd artystów Opery i Filharmonii Podlaskiej (OiFP) do Izraela jest możliwy dzięki pozyskaniu dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka OiFP Małgorzata Jopich, artyści wezmą udział w Festiwalu Psalmów Dawidowych "Honorując Sprawiedliwych i Ocalonych". Dodała, że głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR.

"Koncert zaplanowany jest 25 września w Narodowym Teatrze Izraelskim w Jerozolimie i ma być swoistym oddaniem czci osobom zaangażowanym w czasie II wojny światowej w niesienie pomocy poszkodowanym Żydom oraz uhonorowaniem ofiar Holokaustu i uczczeniem ich pamięci" - powiedziała Jopich.

OiFP informuje, że w wydarzeniu mają wziąć też udział gwiazdy polskiej i izraelskiej estrady. To m.in. Piotr Rubik i zespół Golec uOrkiestra.

Z informacji przekazanych przez Jopich wynika, że środki w wysokości ponad 200 tys. zł pozyskano z programu "Kultura Inspirująca" resortu kultury.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne