EN

28.09.2022, 10:03 Wersja do druku

Audiobook „Bowie w Warszawie" jest jak szalona podróż. Bowie jest tu symbolem wolności, a Polska jej braku

Trwający 159 minut audiobook to istna feeria dźwięków. "Bowie w Warszawie" w reżyserii Pawła Świątka zabiera słuchaczy do świata szalonej wyobraźni Masłowskiej, z którego wyłaniają się intrygujące postacie opowiadające najdziwniejsze, nierzadko przejmujące historie.

"Zabawna, upiorna literatura, w której rozkosznie jest się zanurzać" – tak o twórczości Doroty Masłowskiej mówi Maria Maj. Wybitna aktorka, od lat związana TR Warszawa, ma już na swoim koncie znakomite role w teatralnych adaptacjach sztuk pisarki ("Między nami dobrze jest" i "Inni ludzie" w reżyserii Grzegorza Jarzyny), a teraz błyszczy (jako matka Reginy) w wydanym właśnie audiobooku "Bowie w Warszawie". Nie tylko ona zresztą, bo w słuchowisku zrealizowanym przez Audiotekę, w reżyserii Pawła Świątka z muzyką Dominika Strycharskiego, wspaniale wypadają też inni aktorzy: Magdalena Kuta jako Pani Nastka, Edyta Olszówka w roli Waci, Agnieszka Podsiadlik i Marek Kalita jako małżeństwo Krętków (on jest plutonowym oraz narratorem opowieści), Janusz Chabior jako przedsiębiorczy Pan Koziełko czy Tomasz Karolak – niespełniony, zawistny pisarz oraz szef jednego z salonów Międzynarodowego Klubu Prasy i Książki. Nie zawodzą też zresztą najmłodsze bohaterki tekstu Masłowskiej – Regina (w tej roli Justyna Wasilewska) oraz Bogumiła (głosu udzieliła jej Magdalena Lamparska).

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Audiobook "Bowie w Warszawie" jest jak szalona podróż. Bowie jest tu symbolem wolności, a Polska jej braku

Źródło:

wysokieobcasy.pl

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.