EN
28.01.2023, 08:53 Wersja do druku

Amsterdam. Koncert Artura Gotza

W niedzielę, 29 stycznia, wokalista i aktor Artur Gotz będzie koncertował w Amsterdamie w Poolse Bibliotheek.

fot. Wojciech Jachyra

To już trzeci koncert w Amsterdamie. Tym razem wystąpi jako gwiazda podczas holenderskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Artysta zaśpiewa piosenki ze swoich czterech albumów: „Obiekt seksualny”, „Mężczyzna prawie idealny”, „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz” i „Miłość z Facebooka”, która ukazała się rok temu.

Artur Gotz w ubiegłym roku z wielkim powodzeniem przez miesiąc śpiewał w USA (Nowy Jork, Chicago, Las Vegas, Los Angeles, San Diego), a pod koniec listopada zagrał koncert w Paryżu w La Residence Internationale d’Etudiants.

Wokalista przygotowuje swój piąty album. Tym razem będzie to płyta skierowana do najmłodszej widowni. „Artur Gotz dzieciom. Bajki i piosenki" został przygotowany w nowoczesnych aranżacjach z wykorzystaniem instrumentów elektronicznych. Na płycie znajdą się wyłącznie kompozycje Artura Gotza do tekstów własnych oraz do słów pisarki i poetki Marty Fox. Znajdą się również dwie bajki w formie słuchowisk: „Smog nas zje” Marty Fox i „Toruńskie pierniki” Artura Gotza. Premiera planowana jest na Dzień Dziecka 2022 roku. Aktualnie trwa crowdfunding, podczas którego prowadzona jest zbiórka brakujących środków w zamian za nagrody m.in. płyty artysty lub prywatny koncert.

Link do akcji: https://wspieram.to/gotzdzieciom

Artur Gotz jest wokalistą (cztery płyty, ponad 600 koncertów w całej Polsce, także w Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie), aktorem scen Warszawy i Łodzi, laureatem nagrody „Wokalista Roku 2016”, także tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox.

„Obecny narzeczony” sł. i muz. Agnieszka Chrzanowska:

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne