EN

13.02.2024, 10:05 Wersja do druku

Łódź. Premiera w Teatrze Komedii Impro

Jak kobiety widzą swoich partnerów, co im doskwiera, za czym tęsknią i co cenią, a czego nie potrafią znieść? Jak mężczyźni oceniają swoje związki i samych siebie? Na te niełatwe chyba pytania odpowiedzi będą szukać aktorzy Teatru Komedii Impro w Łodzi. Premiera spektaklu „IMPRO Swing!, czyli para na parze” tuż po walentynkach - 16 lutego, o godz. 20.

fot. Olga Kelm / mat. teatru

„IMPRO Swing!, czyli para na parze” to kolejna - jedenasta już - premiera przygotowana przez łódzkich improwizatorów. Tym razem zmierzą się oni z tematem damsko-męskim, choć nie jest to dla nich jakąś szczególną nowością, ponieważ tego typu klimaty wiele razy przewijały się na scenie na OFF Piotrkowska, choćby podczas wystawianych tam wielokrotnie „Komedii romantycznych”.

- Premiera nieprzypadkowo będzie miała miejsce w okolicy święta zakochanych i następującego dzień później dnia singla - wyjaśnia Maria Gudejko, dyrektor artystyczna Teatru Komedii Impro w Łodzi. - To właśnie związki damsko-męskie, i nie tylko, będą głównym tematem naszego spektaklu. Z pewnością pojawią się momenty zabawne, ale także takie, które skłaniają do refleksji. Spróbujemy sięgnąć do delikatnych relacji międzyludzkich, może uda się znaleźć receptę na udany związek albo chociaż sposób, jak uniknąć rozczarowań i złamanego serca.

W przedstawieniu „IMPRO Swing!, czyli para na parze” jak zwykle o wszystkim zdecydują widzowie. Wszystko zacznie się od rozmowy. Aktorzy zapytają publiczność, co ich zdaniem znaczy powiedzieć o kimś, że jest np. „uroczy” lub „urocza”, albo „zabawny” lub „zabawna”. - Spróbujemy dowiedzieć się od widzów, jakie drobiazgi potrafią wywołać lub zażegnać ich największe nawet konflikty - mówi aktor Teatru Komedii Impro Jacek Sut. - Potem zajrzymy do… damskiej toalety, w której dwie kobiety stojące przed lustrem porozmawiają szczerze o tym, co myślą o sobie, o świecie i - oczywiście - o mężczyznach.

Aktorzy zapowiadają, że podczas premiery - tak jak w przypadku innych spektakli - historię zbudują na oczach widzów pod ich dyktando i na ich życzenie. Maria Gudejko zaznacza też, że spektakl „IMPRO Swing!, czyli para na parze” nie będzie typową komedią romantyczną. - Nie zagwarantujemy więc, że wszystkie postacie, które wykreujemy na scenie dzięki inspiracjom widzów, spotka happy end. Ale jak powiedział Terencjusz „Zakochani są jak szaleńcy”, więc i w naszym impro swingu szaleństwa nie zabraknie.

Premierowe spektakle formatu „IMPRO Swing!, czyli para na parze” będzie można zobaczyć w piątek i sobotę, 16 i 17 lutego, o godz. 20 na OFF Piotrkowska. Bilety dostępne są na stronie teatrkomediiimpro.pl, w najpopularniejszych bileteriach, jak również w kasie bezpośrednio przed spektaklem.

***

Teatr Komedii Impro w Łodzi w odremontowanych przestrzeniach dawnej przędzalni i tkalni Franciszka Ramischa, czyli na terenie dzisiejszego kompleksu OFF Piotrkowska w Łodzi, działa od września 2022 roku. W repertuarze teatru jest obecnie 10 tytułów: „IMPRO! Kamera… akcja!”, „IMPRO Atak!”, „Kryminał improwizowany”, „Wilkołaki – horror improwizowany”, „Gangsterskie porachunki”, „Komedia romantyczna”, „Komedia muzyczna”, „Wymyślanka”, „Będzie albo nie będzie, czyli nienapisane dzieła Szekspira” przygotowywany wspólnie z Teatrem Improwizacji AFRONT z Warszawy, a także spektakl „Hejter”. Zespół od września 2022 roku gra na OFF Piotrkowska w Łodzi, z końcem 2023 roku zaczął też grać na Scenie Warszawskiej w Domu Sztuki na Ursynowie. Ekipę Teatru Komedii Impro w Łodzi tworzy 24 aktorów i 10 muzyków.

Źródło:

Materiał nadesłany