EN

2.10.2023, 17:12 Wersja do druku

Lista męskich życzeń

„Lista męskich życzeń" Norma Fostera w reż. Artura Barcisia z  WojArt w Teatrze IMKA w Warszawie. Pisze Rafał Turowski na stronie rafalturow.ski.

fot. mat. organizatora

Bill (Waldemar Obłoza) właśnie kończy 60 lat. Cóż, nie jest człowiekiem ani specjalnie towarzyskim, ani – jak sam twierdzi – interesującym, więc o jego jubileuszu pamięta tylko jego jedyny przyjaciel, Leon (Kacper Kuszewski), który oprócz zaproszenia na kolację ma dla Billa dość ekscentryczny prezent. Nie zdradzę wielkiej tajemnicy, że będzie to tytułowa lista, z której dowiemy się, jak wg Billa wyglądałby ideał kobiety. I oto ów ideał, Justine, (Urszula Dębska) puka do drzwi…

To jest najśrodkowszy teatr środka, jaki można sobie wyobrazić. Oglądamy bowiem zwiewną, momentami bardzo zabawną i dobrze napisaną komedię, z bezpretensjonalnym tekstem, z którego – chwała Bogu – reżyser nie zrobił moralitetu. Widać, że aktorzy lubią swoich bohaterów, prowadząc ich bez przerysowań, a na taką pokusę Foster chwilami wodzi, narysowawszy swoje postaci nie bez wad, nad którymi aż korci, żeby się ździebko poznęcać. Nie, nic z tych rzeczy, ogląda się to po prostu dobrze. Spędziłem w teatrze tzw. miły wieczór, tylko tyle – i aż tyle.

Tytuł oryginalny

LISTA MĘSKICH ŻYCZEŃ

Źródło:

www.rafalturow.ski
Link do źródła