EN

30.06.2020, 08:37 Wersja do druku

Warszawa. Baletowy i operowy początek lata w Teatrze Druga Strefa

Teatr Druga Strefa zaprasza w lipcu na wystawę fotografii Piotra Leczkowskiego oraz pokazy spektakli "The Osmosis" i "Like a diva".

fot. Piotr Leczkowski

BALET | wystawa fotografii Piotra Leczkowskiego

Piotr Leczkowski urodzony w Warszawie w 1971 r. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, jednak przy wyborze drogi zawodowej zwyciężyła pasja do projektowania graficznego i fotografii. Od ponad 20 lat zajmuje się grafiką (jako właściciel i dyrektor artystyczny agencji reklamowej Formacja.pl ) oraz fotografią architektury i wnętrz. Od wielu lat zajmuje się również fotografią artystyczną. Jej bohaterami są tancerze, szczególnie tancerze klasyczni. Ma szczęście i wielki honor współpracować z najważniejszymi nazwiskami polskiej sceny tańca, w szczególności członkami Polskiego Baletu Narodowego.

Prace Piotra Leczkowskiego zostały wielokrotnie nagrodzone i wyróżnione na międzynarodowych konkursach fotograficznych. Ostatni sukces to wygrana w Sony World Photography Awards – Poland National Awards 2019 r, – konkursie znanym w branży jako Oscary Fotografii.

Fotografie Piotra zyskują nie tylko uznanie wśród jury konkursów – swoim pięknem pobudzają zmysły zarówno samych tancerzy, jak i osób niezwiązanych z tańcem – prace trafiają do kolekcjonerów sztuki w Polsce i za granicą.

Otwarcie wystawy 1 lipca o g.18.00

Czas trwania wystawy 1 - 31 lipca 2020.

Wstęp symbolicznie płatny 5 zł - zalecamy zakup biletów online

mat. teatru

THE OSMOSIS | balet Natalii Marii Wojciechowskiej

THE OSMOSIS to jednoaktowy balet utrzymany w stylistyce neoklasycznej pokazujący różne oblicza związku dwojga ludzi - harmonię, zauroczenie, pożądanie, przemoc, ochłodzenie, wyparcie, mrok, romantyzm, dojrzałość - którzy finalnie odnajdują miłość do samych siebie.

Osmoza - samorzutne przenikanie cząstek celem wyrównania wartości. Czyż nie tak powinna brzmieć definicja idealnego związku? Platon twierdził, że jesteśmy połówkami jabłek stale szukającymi tej właściwej by znowu stać się jednością i to poszukiwanie jest tym najważniejszym. Bez drugiej osoby jesteśmy tylko połówką. Karmieni ideą idealnej, romantycznej miłości, bez której jesteśmy niekompletni stale poszukujemy, odnajdujemy na chwilę, przeżywamy zawody, narażamy siebie na nieczyste intencje, jesteśmy niekiedy poniżani i obrażani, a czasem idziemy na kompromisy, wybieramy trwanie w związku ze strachu przed samotnością. Niekiedy naprawdę uważamy, że jesteśmy zakochani i nawet kochamy lub zakochani jesteśmy w idei bycia z kimś. Przyjęło się, że drugą osobę ma się kochać ponad życie, ponad własne życie i zrobić wszystko – w ogień skoczyć, czyli narazić siebie w imię miłości, a jak nie to nie jest to prawdziwa miłość. A co człowiekiem? Z najważniejszą jednostką? Co z miłością człowieka do siebie samego? Co z odnalezieniem miłości do siebie i pracą nad tym związkiem. A może jednak nie jesteśmy połówkami? Może tylko nie rozumiemy, że jesteśmy całością – kompletną cząstką, która może wybrać drugą cząstkę i wówczas nastąpi samorzutne przenikanie cząstek celem wyrównania – OSMOZA.

Choreografia: Natalia Maria Wojciechowska

Muzyka: Laurent Uhres, Max Richter, Arvo Part, Ola Gjeilo

Tańczą: Łukasz Lewandowski i Natalia Maria Wojciechowska

Realizacja techniczna: Eligiusz Baranowski

Premiera: 14 lutego 2020

Spektakl 2 lipca o g. 20.00

Bilety online 50 zł | Bilety w kasie teatru 55 zł

fot. Carlos Alves

LIKA A DIVA | one woman opera show

Nad tym jak wygląda życie początkującego śpiewaka operowego nie zastanawiał się prawdopodobnie nikt oprócz samych zainteresowanych. Spektakl to historia zmagań młodej śpiewaczki i swoisty kurs przetrwania w świecie kultury wysokiej, nie do końca poważnej, a czasem nawet kabaretowej w swojej przewrotności. O elastyczności, trzymaniu linii, pozycji i survivalu operowym w swoim mono-kabareto-dramacie operowym przeplatanym największymi przebojami muzyki klasycznej opowie Małgorzata Pawłowska.

Spektakl z muzyką na żywo.

Pomysł spektaklu: Attila Horvath

Tekst: Małgorzata Pawłowska

Reżyseria,dramaturgia i scenografia: Sylwester Biraga

Realizacja techniczna: Eligiusz Baranowski

Premiera 20, 21 września 2019

Spektakl 4 lipca o g. 20.00

Bilety online 55 zł | Bilety w kasie teatru 60 zł

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne