02.01.2021, 10:00 Wersja do druku

Białystok. Koncert #SIŁASERC dla bohaterskich medyków

Okres bożonarodzeniowy to czas, gdy składamy sobie najserdeczniejsze życzenia, z nadzieją wstępujemy w kolejny rok. Dziś wszyscy pragniemy podziękować i odwdzięczyć się za pomoc ludziom, którzy cierpliwie i z oddaniem wspierają nas w zmaganiach z pandemią. Przede wszystkim na ręce medyków składamy swe zdrowie i życie zawdzięczając im najwięcej. Za ich poświęcenie chcemy podziękować pieśnią.

Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej zaprasza na spotkanie z repertuarem wywodzącym się z przesiąkniętą wiarą, duchowością i dziękczynieniem kulturą obu Ameryk. Koncert #SIŁASERC rozpocznie cykl kolęd Ariela Ramireza tworzących „Navidad Nuestra” – argentyńską opowieść o narodzeniu Pańskim. Chórzystom towarzyszyć będzie zafascynowany muzyką Andów zespół Sierra Manta. Koncert wypełnią także negro spirituals, pieśni powstałe w czasach niewolnictwa, pełne wiary i nadziei. 

Zapraszamy do spędzenia z nami drugiego wieczoru nowego roku przy tych wspaniałych dźwiękach, tym razem przed telewizorami, gdyż koncert emitowany będzie 2 stycznia 2021 roku o godz. 19.10 na antenie TVP3 Białystok. Koncert będzie można obejrzeć również 8 stycznia 2021 roku o godz. 19.00.na kanale YouTube OiFP. 

Jednocześnie zachęcamy Państwa do dzielenia się swoimi podziękowaniami służbie zdrowia w mediach społecznościowych i dodawaniem do nich hasztagu #siłaserc – pokażmy naszą wielką siłę serc!

Koncert #SIŁA SERC – GRAMY DLA BOHATERSKICH MEDYKÓW 

Sobota, 2 stycznia 2021 godz. 19.10 w TVP3 Białystok

Piątek, 8 stycznia 2021 godz. 19.00 YouTube OiFP

Artyści

Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej

prof. Violetta Bielecka – przygotowanie chóru, dyrygent

Sierra Manta

Soliści

Paweł Cichoński, Mateusz Stachura, Bartłomiej Łochnicki, Magdalena Masiewicz, Monika Ziółkowska, Bartłomiej Łochnicki, Hanna Różankiewicz, Maciej Nerkowski, Monika Sasinowska, Paulina Malinowska, Joanna Motulewicz, Rafał Supiński

Monika Bierć – fortepian

Program

Navidad Nuestra – Ariel Ramirez

Solo: Paweł Cichoński, Mateusz Stachura, Bartłomiej Łochnicki, Magdalena Masiewicz

Deep River – Arr. Linda Steen Spevecek

Solo: Monika Ziółkowska, Bartłomiej Łochnicki

Amazing Grace – Arr. Jack Schrader

Solo: Hanna Różankiewicz, Maciej Nerkowski

Going Up To Glory – Arr. Andre J. Thomas

Solo: Monika Sasinowska, Paulina Malinowska, Magdalena Masiewicz, Maciej Nerkowski

Swingin With the Saints – Arr. Mark Haves

Solo: Joanna Motulewicz

Oh, Happy Day – Arr. Pete Schmutte

Solo: Maciej Nerkowski, Rafał Supiński

fot. mat. teatru

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne