EN
18.05.2021, 11:03 Wersja do druku

Zielona Góra. "Ucho" Kuby Kaprala w Czytelni Dramatu "Norwida"

Z okazji TYGODNIA BIBLIOTEK (a właściwie swoistego post scriptum TYGODNIA) Biblioteka Norwida zaprasza na kolejną CZYTELNIĘ DRAMATU. W środę, 19 maja o godz. 18.30 usłyszymy "Ucho" Kuby Kaprala, dramaturga, prozaika, poety, twórcy teatralnego, happenera. Animatora działań grup: Koło Gospodyń Miejskich i LUDUCIOS.

fot. mat. organizatora

Współpracował z Teatrem Porywacze Ciał, Teatrem Usta Usta Republika, Teatrem Ósmego Dnia i Teatrem Strefa Ciszy. Członek Teatru Palmera Eldritcha („Jarzenie", „Alien", „Animo tristi") i grupy Circus Ferus („Freak show", „Serce Polski", „Manifestacja", „Bóg zapłać", „Tragedia w lumpeksie", „3p", „Rodzina").

Występują: Jerzy Kaczmarowski, Tamara Ostrowska, Aleksander Buchowiecki
Autor / reżyser czytania: Kuba Kapral
Muzyka na żywo: Jakub Osypiński

Pomysłodawca i gospodarz cyklu: dr Andrzej Buck
Koordynacja, przygotowanie: dr Janusz Łastowiecki

Wydarzenie z osobistym udziałem reżysera.

19 maja, godz. 18.30, transmisja – FB Biblioteki Norwida i FB Lubuskie Laboratorium Książki

Dramat „Ucho” Kuby Kaprala fabułą nawiązuje do Gogolowskiego „Nosa”, który obudził się pewnego dnia i stwierdził, że ma wielki nos i się tego ogromnie wstydzi oraz odtąd ma problemy w relacjach ze światem. Natomiast „Ucho” to taka współczesna historia ojca, który ma problemy z własnymi dziećmi, opowiedziana przez pryzmat psychologiczny, czyli owo „ucho”. I w tym „uchu” dziać się będzie bardzo, bardzo dużo różnych niespodziewanych rzeczy…

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne