EN

13.10.2020, 08:15 Wersja do druku

Zielona Góra. Lubuski Teatr przekłada premierę "Ożenku" z powodu koronawirusa

W sobotę mieliśmy zobaczyć nowe przedstawienie Teatru, ale plany artystów pokrzyżowała epidemia koronawirusa. Premierę przełożono. Co w zamian?

Ożenek, czyli "matrymonialne perypetie Iwana Kuźmicza Podkolesina i Agafii Tichonownej", miał być wystawione po raz pierwszy w sobotę, 17 października. Lubuski Teatr poinformował dziś, że nic z tego. A wszystkiemu winny koronawirus.

- Niestabilna sytuacja epidemiczna w kraju nie pozwoliła nam przeprowadzić wystarczającej liczby prób przed premierą. Nie chcemy tracić efektu artystycznego, więc postanowiliśmy przełożyć premierę "Ożenku" na 7 listopada - tłumaczy LT. Kolejnymi terminami są 8, 13, 14 i 15 listopada.

Jeśli kupiliście wejściówki, to nie musicie się martwić, że przepadną. - Prosimy tylko o kontakt z Działem Impresariatu w celu zmiany terminu wybranego pokazu: [email protected] lub 68 452 72 72 (wew. 63, 51, 35).

Którym przedstawieniem wypełniono lukę w repertuarze? Znanym wielu bywalcom LT "Związkiem otwartym" - historią pary małżonków, którzy nie ukrywają przed sobą zdrady. Obejrzymy je w dwóch terminach: w sobotę o godz. 19 i w niedzielę o godz. 19. Bilet normalny kosztuje 45 zł, ulgowy 35 zł. Można je kupić w kasie lub na stronie teatru.

Pamiętajmy, że liczba biletów jest mocno ograniczona. Od 10 października wprowadzono dodatkowe obostrzenia z powodu epidemii. Widownia może być pełna tylko w 25 proc. Przychodząc na spektakl, należy mieć przy sobie wypełnione oświadczenie o aktualnym stanie zdrowia. Można pobrać je TUTAJ.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Lubuski Teatr przekłada premierę spektaklu, powodem koronawirus

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Zielona Góra” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

ziar

Wątki tematyczne