EN

17.09.2020, 08:57 Wersja do druku

Zielona Góra. Koncert Justyny Szafran „Nie ma. Osiecka/Satanowski”

mat. teatru

Śpiewała razem z Ewą Błaszczyk, Wojciechem Zielińskim czy Pawłem Perlińskim. W Hydrozagadce usłyszymy interpretacje piosenek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Justyny Szafran.

- Dużo się nauczyłam od tych wybitnych osobowości. Szczególnie od Jurka Satanowskiego. Wracam po latach do tych kompozycji. Czuję potrzebę ponownego zmierzenia się z wyjątkowymi utworami jurkowo-agnieszkowymi. Po wielu przejściach życiowych inaczej je widzę, słyszę. Ten koncert to swego rodzaju powrót do przeszłości - mówi Justyna Szafran, która pierwszy raz na scenie zaśpiewała utwory Osieckiej w spektaklu „Nie żałuję” w reżyserii Jerzego Satanowskiego.

Od występu w Teatrze Atelier w Sopocie minęły 22 lata. Od tego czasu współpracowała z takimi muzykami jak: Zbigniew Wegehaupt, Henryk Miśkiewicz, Wojciech Zieliński i Paweł Perliński. W spektaklach śpiewała u boku Ewy Błaszczyk, Marzeny Trybały, Barbary Dziekan, Marka Richtera, Mirka Czyżykiewicza i Andre Ochodlo.

Grająca na co dzień we wrocławskim Teatrze Capitol, podczas koncertu zaśpiewa piosenki z płyty „Dziękuje za świat” w aranżacjach Rafała Karasiewicza (piano) i Kuby Olejnika (kontrabas). - Będzie także jeden zupełnie premierowy utwór. Nieznany wiersz Agnieszki Osieckiej, do którego muzykę napisał Kuba Olejnik - zapowiadają organizatorzy.

Koncert Justyny Szafran „Nie ma. Osiecka/Satanowski” w niedzielę, 27 września o godz. 18 w Planetarium Wenus. Bilety do kupienia TUTAJ oraz godzinę przed koncertem. Pod warunkiem że nie zostaną sprzedane elektronicznie. Koszt to 40 zł.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nieznany wiersz Osieckiej i jej piosenki [KONCERT]

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Zielona Góra” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

ziar