EN
04.10.2021, 11:41 Wersja do druku

Zielona Góra. "Kamienie w kieszeniach" w Lubuskim na Dzień Nauczyciela

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Nauczyciela! Z tej okazji zapraszamy wszystkich nauczycieli i nie tylko, na spektakl "Kamienie w kieszeniach" w reżyserii Alicja Stasiewicz. To tylko z pozoru banalna historia o marzycielach obserwujących otaczającą rzeczywistość.

fot. Radochna Śmigielska

Akcja sztuki rozgrywa się w małym miasteczku na głębokiej, irlandzkiej prowincji. Hollywoodzka ekipa filmowa postanawia nakręcić film z udziałem miejscowych statystów.
„Kamienie w kieszeniach” to tragikomiczna historia o marzycielach, którzy obserwują różnice między „sielskością” prowincji a  filmowym „wielkim światem”. Dwaj skrajnie różni bohaterowie na pierwszy rzut oka nie mają powodów, aby się polubić. Jeden jest ze stolicy i zjawia się na prowincji, drugi jest jej mieszkańcem. Dzieli ich bardzo wiele, ale wkrótce okazuje się, że zwykła znajomość przeradza się w przyjaźń. Wystarczy chwila, aby bohaterowie zaczęli wspierać się bezinteresownie i bez zbędnych pytań. Z bycia statystami, czyli najmniejszymi z najmniejszych trybików w hollywoodzkiej machinie filmowej, bohaterowie decydują się na krok w stronę samodzielności. Rzucają się na głęboką wodę i postanawiają… O tym, co robią dalej, publiczność dowie się podczas przedstawienia! Specyficznym, autorskim pomysłem na formę tego przedstawienia jest kilkanaście różnych postaci odgrywanych przez jedynie dwóch aktorów.

Uprzejmie informujemy, że w spektaklu Kamienie w kieszeniach używane jest światło stroboskopowe.

Autor: Marie Jones
Tłumaczenie: Lech Mackiewicz
Reżyser: Alicja Stasiewicz
Scenografia: Edyta Zatwarnicka
Muzyka: Ewa Iwanowska i Patryk Toporowski
Wizualizacja: Dariusz Kolański
Inspicjent: Dobrosława Trębacz

Obsada:
Radosław Walenda: Jake Quinn
oraz Aisling, Mickey, Sean, John, Dave, Dziennikarz
Aleksander Stasiewicz: Charlie Conlon
oraz Simon, Clem, Fin, Caroline Giovanni, Brat Gerard, Jock Campbell

Spektakl powstał w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich.

Źródło:

Materiał nadesłany