EN
7.04.2022, 14:46 Wersja do druku

Wrocław. Wyniki drugiego etapu Festiwalu ewidentnych Talentów Aktorskich

Jury I etapu 21. Festiwalu ewidentnych Talentów Aktorskich FeTA 2022, w składzie: Marek Kocot  – aktor, reżyser, dramaturg, absolwent PWST oraz Anna Borowska – koordynator festiwalu, kierownik działu programowego CK Agora, po obejrzeniu 25  monodramów, wybrało uczestników II etapu 21. FeTA 2022.

fot. mat. organizatora

Lista zakwalifikowanych do II etapu FeTA 2022

Dąbrowska Patrycja
Fafanów Andżelika
Hołozubiec Oliwia
Jarosz Aleksandra
Klecha Karolina
Kopacz Weronika
Kornacka Marika
Kuzber Julia
Maciejowski Jonatan
Mańka Marta
Słonka Faustyna
Słonka Karolina
Tokarczyk Aleksandra
Yelchaninova Tamara
Gratulujemy osobom zakwalifikowanym, które tym samym zaprezentują swoje monodramy 23.04.2022 na scenie CK AGORA przed jury (Ewelina Paszke-Lowitzsch, Sambor Dudziński i Błażej Peszek) i publicznością, a także składają podziękowania wszystkim osobom, które przesłały zgłoszenia.

***

Program 21. Festiwalu ewidentnych Talentów Aktorskich organizowanego przez CK Agora we Wrocławiu

ckagora.pl

Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich od ponad dwudziestu lat łączy tych, którzy dopiero wchodzą w świat teatru z tymi, którzy już w nim zapracowali na własne miejsce.  Rok rocznie, dzięki znakomitym składom jury, przemyślanym programom warsztatowym, panelom dyskusyjnym oraz inspirującym spotkaniom z twórcami scenicznymi, uświadamiamy młodym ludziom, jak daleko może ich zaprowadzić prawdziwa pasja aktorska. FeTA to dla młodych talentów przestrzeń do samorozwoju oraz szansa, by zdobyć swoją pierwszą „aktorską statuetkę” i zostać laureatem Srebrnego Talentu.

22.04 / piątek/ 15.00/ sala teatralna
Warsztaty pracy aktorskiej z Błażejem Peszkiem dla zakwalifikowanych do drugiego etapu festiwalu.

23.04 / sobota / godz. 10.00 / sala teatralna

Przegląd 14 zakwalifikowanych do 2. etapu FeTA monodramów z całej Polski. Ocena pod okiem jury, które nie tylko ocenia, ale udziela też fachowych porad i konsultacji, w tym roku w składzie Ewelina Paszke, Błażej Peszek, Sambor Dudziński. Uroczyste wręczenie Srebrnego Talentu i bonu na 3000 zł.
Ewelina Paszke-Lowitzsch – aktorka, pedagog,  od pond 20 lat występuję nieprzerwanie we Wrocławskim Teatrze Współczesnym,  a także prowadzi zajęcia we wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych.
Sambor Dudziński – aktor, performer, muzyk, kompozytor, znany jako Wojownik Sztuki. Laureat Dyplomu Mistrzowskiego Kapituły Aleksandra Bardiniego, przyznanego mu w 2014 roku za całokształt dorobku artystycznego.
Błażej Peszek – aktor i reżyser teatralny, godzi obowiązki zawodowe w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, AST i Akademii Muzycznej  w Krakowie z pasjami reżyserskimi i filmowymi.

22.04 / piątek/ 18.30/ galeria CK Agora
Bezpieczna przestrzeń. Trangresja / fotografia Natalii Kabanow
Oprócz stałego przeglądu monodramów zapraszamy na wydarzenia towarzyszące, takie jak wernisaż wystawy Bezpieczna przestrzeń. Transgresje, której autorką jest Natalia Kabanow – graficzka i fotografka teatralna, zawodowo i prywatnie związana z Wrocławiem. Artystka w swojej najnowszej wystawie ukazuje artystyczną działalność polskich teatrów w ostatnich dwunastu latach. W swojej wieloletniej działalności miała okazję przyglądać się z bliska pracy wielu twórców, partycypować w momentach tworzenia dzieła teatralnego.

Teatr w jej fotografiach to miejsce prowokujące, ambitne, zapraszające do dialogu, do uczestnictwa, do namysłu. To artystyczny proces przekraczania i poszukiwania, pełen przeczuć i dotkliwych diagnoz. Bezpieczna przestrzeń  to miejsce intymne, ale pełne napięć. Tu przenikają się utopia z dystopią, bliskość z odrzuceniem, piękno z brzydotą.

Wernisażowi towarzyszyć będzie recital piosenki aktorskiej pn. Tylko do jutra w wykonaniu utalentowanej wokalistki Wiktorii Zełep.  Od najmłodszych lat szkoli swój warsztat w różnych miejscach, rozwijając umiejętności artystyczne pod okiem profesjonalistów. W jej sercu gra blues, ale odnajduje się w utworach różnych stylistycznie. Aktualnie jest studentką wokalistyki estradowej.
ckagora.pl


***

Dodatkowo przygotowaliśmy Wystawę Plakatów Michała Matoszki.

Wystawa Plakatów Michała Matoszki w CK Agora we Wrocławiu
wernisaż: 14.04 / czwartek / 19.00 / hol CK Agora / wstęp wolny
Zaprezentujemy zestaw autorskich plakatów Michała Matoszki wykonanych głównie dla instytucji kultury czy organizacji pozarządowych. W jego pracach możemy zaobserwować nurt surrealizmu, estetykę destrukcji, punkowe projektowanie w duchu DIY i czarny odcień humoru, wszystko to zbudowane na bazie Polskiej Szkoły Plakatu.

Michał Matoszko – zajmuje się projektowaniem graficznym, malarstwem, ilustracją. Urodzony w 1981 r. w Łodzi. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wydział Grafiki. Dyplom z zakresu projektowania graficznego i grafiki warsztatowej w pracowni prof. Pawła Frąckiewicza i prof. Ludwika Żelaźniewicza. Przez wiele lat związany z Teatrem Polskim we Wrocławiu, gdzie projektował bieżące druki teatru i oprawę graficzną do spektakli min. K. Lupy, K. Garbaczewskiego, J. Klaty, B. Wysockiej, M. Zadary czy P. Miśkiewicza. Od 2014 roku pełni funkcję asystenta w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – Pracownia Projektowania Graficznego/Plakatu prof. L. Żelaźniewicza. Od 2019 pracownię prowadzi wspólnie z ad. Tomaszem Pietrkiem. W styczniu 2020 r. uzyskał stopień doktora sztuki, w dyscyplinie sztuk plastycznych i konserwacji dzieł sztuki.Od wielu lat współpracuje z Teatrem Lalki i Aktora Kubuś z Kielc, gdzie zajmuje się oprawą graficzną premier i bieżących projekt w Teatru. Pracuje również jako grafik w Dolnośląskim Centrum Filmowym, oraz współpracuje z wieloma instytucjami kultury. Trzykrotnie prowadził warsztaty Lato w teatrze (grupa dziennikarsko-promocyjna) i (scenograficzno-kostiumowa) w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Autor wizualizacji do: Festiwalu Kultury Mniejszości Niemieckiej w Polsce we Wrocławiu, Pani z morza Teatr Polski we Wrocławiu i dyplomu Frankenstein!!! Pandemonium na pieśniarza i orkiestrę w Operze Krakowskiej oraz Dziady po Białoszewskim na podstawie Chamowa i poezji Mirona Białoszewskiego w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś z Kielc. Jest laureatem stypendium im. T. Kulisiewicza – grafika warsztatowa. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe. W wolnym czasie zajmuje się malarstwem.

Wystawa do 9.05.2022.
ckagora.pl

Instagram Michała Matoszki: instagram.comŹródło:

Materiał nadesłany