EN

13.05.2021, 15:39 Wersja do druku

Wrocław. WTL graca do gry 22 maja

Po kolejnej długiej przerwie Wrocławski Teatr Lalek otwiera swoje drzwi i sceny. Pierwsze przedstawienia na żywo i z udziałem publiczności już 22 i 23 maja.

fot. Marek Grotowski / mat.teatru

Po długo wyczekiwanym ponownym otwarciu Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na spotkanie z „Calineczką” (4+) w reżyserii Wiesława Hejny. To kultowa, pełna magii i uroku inscenizacja baśni Hansa Christiana Andersena; opowieść o maleńkiej Calineczce, narodzonej z kielicha zaczarowanego kwiatu. Ufną i beztroską dziewczynkę porywa Ropucha Aga, szukająca narzeczonej dla swojego syna. Calineczce szczęśliwie udaje się uwolnić, wkrótce jednak trafia na kolejnego kandydata do swej ręki. W podziemnych korytarzach jego domu nasza bohaterka natyka się na przemarzniętą jaskółkę. Ptak budzi w niej wspomnienia i tęsknoty, które pomagają jej odkryć, kim naprawdę jest.

GRAMY:
22 i 23 maja, godz. 15:00

fot. Natalia Kabanow / mat. teatru

Kolejne majowe przedstawienia to „Skarpety i papiloty” (4+) oraz „Afrykańska przygoda” (1-3) 29 i 30 maja.

W czerwcu na młodszych i starszych Widzów czekają kolejne dobrze znane tytuły, m.in.: „Krę-cipupa” (1-5), „Tesla vs. Edison” (6+), „Zostań moim przyjacielem” (3+) oraz „Dżungla” (0,5-2,5). Nie zabraknie i nowości - 5 czerwca teatr zaprasza na polską prapremierę sztuki „Lot przez tęczę” w reżyserii Radosława Ksiukiewicza. Będzie to historia o sile przyjaźni i spełnia-niu marzeń. A 18 czerwca, także na Dużej Scenie WTL, odbędzie się premiera spektaklu „Jaki ten świat jest wielki!” w reżyserii czesko-słowackiego duetu SKUTR.

Bilety i szczegółowe informacje na bilety.teatrlalek.wroclaw.pl

Prezentacja przedstawień obędzie się w zalecanym reżimie sanitarnym w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Widzów i wszystkich pracowników teatru. Zapewniamy, że robimy wszyst-ko, żebyście byli u nas bezpieczni. Dlatego prosimy - przed przybyciem do teatru zapoznajcie się z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa dostępnymi na naszej stronie: www.teatrlalek.wroclaw.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

13.05.2021