EN

2.09.2020, 14:15 Wersja do druku

Wrocław. Spektakl warsztatowy "Ojczyzna Króla Maciusia"

Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne "Rita Baum" oraz Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń zapraszają na spektakl warsztatowy "Ojczyzna Króla Maciusia", który odbędzie się 5 września o 19.00 w Klubie Łącznik przy ul. Tramwajowej 1-3 we Wrocławiu. 

mat. organizatora

Opowieść zawarta w spektaklu oparta jest na książce "Król Maciuś Pierwszy" Janusza Korczaka, a w szczególności na wątkach dotyczących mechanizmów sprawowania władzy oraz istoty odpowiedzialności, jaka wiąże się z zarządzaniem państwem. Twórcy spektaklu warsztatowego treści zawarte w Korczakowskiej historii odnoszą do współczesnych problemów społecznych oraz do poczucia odpowiedzialności obywatelskiej.

Przedstawienie jest efektem warsztatów edukacyjno-artystycznych, podczas których wrocławska młodzież poznawała tajniki pracy teatralnej współpracując z aktorami, muzykiem, reżyserem, scenografem i grafikiem, a także biorąc udział w zajęciach z edukacji obywatelskiej. Młodzi aktorzy wystąpią na scenie obok artystów związanych ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Artystycznym „Rita Baum”, z którymi wspólnie przygotowywali premierę. 

Scenariusz i reżyseria: Andrzej Ficowski

Muzyka: Roman Felczyński

Aktorzy: Kamil Dawid Gałuszka, Paweł Kutny oraz Szymon Basiak, Tymon Jara, Lena Jasicka, Martyna Popławska, Sara Sągol, Michał Szmit, Alicja Zubek. 

Produkcja: Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne "Rita Baum"

Partnerzy: Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń oraz Fundacja Eudajmonia 

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra". 

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne