EN
24.01.2022, 15:49 Wersja do druku

Wrocław. Spektakl o depresji w Teatrze Układ Formalny

Spektakl "Nie karmić potwora". będzie można obejrzeć w najbliższy weekend – 28 stycznia o godzinie 19:00 oraz 29 stycznia o godzinie 18:00 w Centrum na Przedmieściu przy ulicy Prądzyńskiego 39A we Wrocławiu.

fot. Dagmara Włoszek-Rabska / mat. teatru

Jesienią ubiegłego roku w Układzie Formalnym miała miejsce premiera spektaklu "Nie karmić potwora". Teatr ten od zawsze w swoich spektaklach porusza temat szeroko rozumianego zdrowia psychicznego. Najnowsza produkcja pt. "Nie karmić potwora" to historia obrazująca mechanizmy pogarszania się nastroju oraz powstawania choroby depresyjnej.

Jak sam teatr podkreśla:
"W obliczu ostatnich wydarzeń związanych z bagatelizowaniem zdrowia psychicznego dzieci oraz młodzieży i zaprzestaniu finansowania telefonu zaufania szczególnie zależy nam, aby przybliżyć społeczeństwu, iż zaburzeń depresyjnych mogą doświadczać również najmłodsi. Wynik reaserchu do spektaklu był brutalnie uświadamiający, ale do walki z problemem jest niezbędne poznanie jego skali."

W spektaklu "Nie karmić potwora" zespół teatru Układ Formalny wraca do swoich lalkarskich korzeni, aby historia była czytelna zarówno dla młodego, jak i dorosłego widza. Maciej Rabski, autor tekstu oraz reżyser spektaklu, za cel postawił stworzenie historii, która nie przygniecie swoim ciężarem, a zarazem odda powagę tematu.

Link do biletów

Źródło:

Materiał nadesłany