25 czerwca o godz. 18 w Centrum Reanimacji Kultury we Wrocławiu odbędzie się spektakl Kolektywu Kobietostan „Chłopaki. Prawo głosu" w reż. Weroniki Fibich.
W performansie “Chłopaki. Prawo głosu” z jednej strony podważamy klisze kulturowe i wyrażamy lęki, których doświadczamy, wchodząc w proces twórczy z mężczyznami w więzieniu. Z drugiej – tworzymy nielinearną opowieść o wydobywaniu wrażliwości i o godności, która staje się głębszą
refleksją na temat społeczeństwa. Staramy się w niej zrozumieć, z czego wynika społeczne ciśnienie na toksyczną męskość. Nie jest to spektakl o męskości, lecz o spotkaniu między nami - artystkami a mężczyznami, których poznałyśmy na prowadzonych przez siebie warsztatach teatralnych.
Wykorzystując formę anamorficznego* koncertu performatywnego i scenicznego dokumentu wyprowadzamy język na skraj, a własne doświadczenie na powierzchnię. Do kolektywnej pracy nad tym przedsięwzięciem zaprosiłyśmy twórczynię interdyscyplinarną Weronikę Fibich, w zasady kapeli wpisując płynność, dobrostan i afirmację bałaganu.
_______________________________________________
*anamorfoza (gr. anamórphōsis – przekształcenie) – celowa deformacja obrazu, która może pokazać obraz niezdeformowany poprzez np. odbicie go w zwierciadle wypukłym, ściśnięcie lub rozciągnięcie obrazu zdeformowanego. Anamorfoza w malarstwie może ukazać oryginał, jeśli na płótno malarskie spojrzy się pod odpowiednim kątem.
Reżyseria i scenografia: Weronika Fibich
Koncept i wykonanie: Agnieszka Bresler
Tekst i wykonanie: Martyna Dębowska
Muzyka i wykonanie: Iwona Konecka
Realizacja dźwięku, wizualizacji i świateł: Wojciech Maniewski
Udźwiękowienie i obróbka materiałów audio: Iwona Konecka, Patryk
Zakrocki, Rafał Foremski
Wizualizacje: Adam Ptaszyński
Animacja poklatkowa: Weronika Gołaś
Start: 18:00
Czas trwania: 75 minut
Po spektaklu zapraszamy do udziału w otwartej dyskusji i spotkaniu z
artystkami.
Bilety: 30zł
https://ekobilet.pl/stowarzyszenie-kolektyw-kobietostan-8093?fbclid=IwAR1KMm3beCvCrfPY_2MlFopA7O7w0Wm5Q7mrDj2LA37Dnq6PT-mg9roCgv8
UWAGA! Spektakl mówi o przemocy i przeznaczony jest dla widzów od 16. roku życia.
Dofinansowano ze środków Gminy Wrocław w ramach drugiej edycji projektu Stowarzyszenia Kolektyw Kobietostan „Teatr - przestrzeń spotkania”.