EN

30.11.2020, 14:18 Wersja do druku

Wrocław. Ruszyły zdjęcia do serialu o teatrze w Capitolu

W Teatrze  Muzycznym Capitol ruszyły zdjęcia do serialu o teatrze ze środków pozyskanych  drogą crowdfundingu. „Bez maski. Edukacyjny serial o teatrze” to pełna nazwa projektu, który składać się będzie z dziewięciu 15-minutowych odcinków, pokazujących kulisy pracy teatru.

fot. mat. teatru

Głównym „bohaterem” serialu będzie wrocławski Teatr Muzyczny Capitol, a przewodnikami po jego kulisach i pracowniach – artyści jako postaci z różnych spektakli i nasza ekipa techniczna. Gotowy serial będzie można oglądać w całości w lutym 2021. Opatrzony audiodeskrypcją i napisami, będzie dostępny bezpłatnie w internecie.

Autorem pomysłu na edukacyjny serial, który opowiadałby o pracy w teatrze współczesnym, żywym językiem jest Konrad Imiela – dyrektor Capitolu. Za scenariusze kolejnych odcinków i filmową realizację odpowiada Manifiesta, wrocławskie studio Braci Bartos, filmowców nagradzanych i wyróżnianych na międzynarodowych festiwalach.

Pierwszy odcinek – o pracy teatralnej technologii, mechanizmów sceny, świateł – poprowadzą znani już z zapowiedzi serialu Doktor Strawiński i Kot Behemot z „Mistrza i Małgorzaty”, legendarnego spektaklu Capitolu (w tych rolach: Konrad Imiela i Mikołaj Woubishet).

W kolejnych odcinkach pokażemy m.in. sekrety charakteryzacji, próbę z reżyserem, próby choreograficzne i muzyczne, lekcję śpiewu i wreszcie sam historyczny budynek teatru. Na planie – jako obserwatorzy lub uczestnicy akcji – znajdą się też crowdfundingowi darczyńcy, którzy wybrali taką formę nagrody.

***

Agnieszka Tomczyńska pisze w depeszy PAP:

W Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu rozpoczęły się zdjęcia do serialu o kulisach pracy teatru. Na jego realizację środki zebrane zostały drogą crowdfundingu. Projekt składać się będzie z dziewięciu 15-minutowych odcinków.

Teatr Capitol wnioskował wcześniej o dofinansowanie swojego internetowego serialu w ramach programu MKiDN "Kultura w sieci". "Projekt oceniono wysoko, ale zabrakło nam jednej trzeciej punktu. Ponieważ nie ma jeszcze serialu edukacyjnego, który opowiadałby o teatrze takimi środkami, zdecydowaliśmy się na publiczną zbiórkę" - mówił wówczas Konrad Imiela dyrektor Capitolu i pomysłodawca projektu.

Głównym bohaterem serialu "Bez maski. Edukacyjny serial o teatrze" będzie wrocławski Teatr Muzyczny Capitol, a przewodnikami po jego kulisach i pracowniach - artyści jako postaci z różnych spektakli i ekipa techniczna teatru. Gotowy serial będzie można oglądać w całości w lutym 2021. Opatrzony audiodeskrypcją i napisami, będzie dostępny bezpłatnie w internecie.

Jak wyjaśniła rzeczniczka Teatru Capitol Joanna Kiszkis, za scenariusze kolejnych odcinków i filmową realizację odpowiada Manifiesta, wrocławskie studio Braci Bartos.

"Pierwszy odcinek - o pracy teatralnej technologii, mechanizmów sceny, świateł - poprowadzą Doktor Strawiński i Kot Behemot z +Mistrza i Małgorzaty+, legendarnego spektaklu Capitolu. W tych rolach wystąpią: Konrad Imiela i Mikołaj Woubishet" - zapowiedziała Kiszkis.

W kolejnych odcinkach pokazane zostaną m.in. sekrety charakteryzacji, próba z reżyserem, próby choreograficzne i muzyczne, lekcja śpiewu, a także sam historyczny budynek teatru. "Na planie - jako obserwatorzy lub uczestnicy akcji - znajdą się też crowdfundingowi darczyńcy, którzy wybrali taką formę nagrody" - dodała rzeczniczka.

Źródło:

Materiał nadesłany
PAP

Autor:

Agata Tomczyńska

Data publikacji oryginału:

30.11.2020

Wątki tematyczne