EN

26.01.2020, 14:10 Wersja do druku

Wrocław. Rusza program Kultura Mobilna

Od tego roku wnioski składać można od 25 stycznia do 15 października, a wyniki rozpatrywane będą w trybie dwumiesięcznym.

Prowadzony od 2017 roku program Kultura Mobilna skierowany jest do twórców kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska: artystów, kuratorów, menedżerów, aktywistów, animatorów i badaczy kultury, którzy indywidualnie lub w grupach chcą w tym roku realizację swoich projektów za granicą. Aplikować można nie tylko wtedy, gdy planuje się wyjazd w ramach rezydencji lub wizyt studyjnych - do udziału zaproszone są także osoby zamierzające wziąć udział w zagranicznych przeglądach sztuki, festiwalach, konferencjach czy innych wydarzeniach i projektach, dzięki którym będą miały okazję, by rozwijać umiejętności, zaprezentować swoją twórczość i budować relacje z zagranicznymi partnerami.

Kulturalni podróżnicy

Dotychczas z programu skorzystało ponad 50 przedstawicieli lokalnych środowisk twórczych. W zeszłorocznym naborze zwyciężyli m.in. Alicja Patanowska - laureatka nagrody "FRANZ Rising Star Project" podczas letniej rezydencji w Jingdzehen (Chiny) praktykowała techniki rzemieślnicze w miejscowych warsztatach ceramicznych. Z kolei Lena Czerniawska wyjechała do Australii na tournée, gdzie zaprezentowała improwizacje rysunkowo-dźwiękowe, a Adam Kruk i Lech Moliński, na zaproszenie organizatorów Paradiso Film Fest, udali się na wizytę studyjną do Palazzo Adriano, gdzie nawiązali współpracę między Sycylią a Dolnym Śląskiem.

Odświeżona formuła

W przeciwieństwie do poprzednich lat, wnioski do tegorocznej Kultury Mobilnej rozpatrywane będą przez dziesięć miesięcy, a wyniki ogłaszane co dwa miesiące. Propozycje nadesłane między 25 stycznia a 15 lutego rozpatrzone zostaną do 25 lutego, a wnioski zgłoszone od 16 lutego rozpatrzone będą do 25 kwietnia.

Zwycięzcy naboru na pokrycie kosztów podróży i/ lub zakwaterowania otrzymają wsparcie finansowe do 3000 złotych brutto. Aplikować mogą wszyscy zainteresowani - bez względu na wiek, wykształcenie czy doświadczenie. Osoba bądź grupa starająca się o wsparcie może złożyć maksymalnie dwa wnioski na raz.

Ważne terminy

Wyjazdy w ramach Kultury Mobilnej powinny odbyć się w terminie pomiędzy 1 marca a 10 grudnia. Wnioski przyjmowane będą od 25 stycznia do 15 października. W zależności od terminu zgłoszenia zostaną ocenione w jednej z dwumiesięcznych tur:

Zgłoszenie od 25 stycznia do 15 lutego - wyniki do 25 lutego

Zgłoszenie od 16 lutego do 15 kwietnia - wyniki do 25 kwietnia

Zgłoszenie od 16 kwietnia do 15 czerwca - wyniki 25 czerwca

Zgłoszenie od 16 czerwca do 15 sierpnia - wyniki do 25 sierpnia

Zgłoszenie od 16 sierpnia do 15 października - wyniki do 25 października

Szczegóły programu, regulamin i formularz dostępne są: PATRZ LINK POD TEKSTEM

Swoje pomysły skonsultować można pod adresem: [email protected]

Źródło:

Materiał nadesłany

Autor:

Szekspir