EN

23.02.2022, 12:59 Wersja do druku

Wrocław. Premierowe Opowieści z Wielkich Bloków w marcu w WTL

Familijny spektakl „Opowieści z Wielkich Bloków” wystawi Wrocławski Teatr Lalek. Tekst Ewa Mikuły wyreżyserował Marta Streker. Premiera 5 marca.

fot. mat. teatru

Dziesięcioletnia Weronika spędza wakacje w bloku z wielkiej płyty. Marzy o zabawie z rówieśnikami, ale wychowująca ją samotnie mama boi się o córkę. Nie pozwala jej wychodzić
i zostawia pod opieką ekscentrycznej sąsiadki Serafiny. Dziewczynka postanawia uciec.

Trafia jednak do równoległej rzeczywistości Wielkich Bloków, gdzie spotyka Timo, Augusta i Yuki, którzy podobnie jak ona zamknięci są w czterech ścianach. Okazuje się, że tajemniczy nieznajomi nie wychodzili ze swojego mieszkania od stu dwudziestu lat, a najlepszą rozrywką stała się dla nich codzienna rutyna. Dzięki Weronice odzyskują nadzieję na opuszczenie zastanej rzeczywistości. Po drodze czeka na nich jednak wiele niebezpieczeństw: smoków i stwarzających huragan motyli, ale również silnych emocji. Aby się z nimi zmierzyć, będą musieli współpracować.

„Opowieści z Wielkich Bloków” to spektakl dla całej rodziny, łączący w sobie słowo, obraz i ekspresję Polskiego Języka Migowego. Opowiada o tym, jak można radzić sobie z uczuciami powodowanymi przez wykluczenie: samotnością, złością, tęsknotą. Główna bohaterka to przedstawicielka świata Głuchych, grana przez Głuchą aktorkę – Dominikę Kozłowską. W spektaklu świat Głuchych i świat słyszących przenikają się, a dialogi prowadzone są w języku polskim oraz w PJM. Twórcy chcą w ten sposób pokazać, że komunikacja mimo różnic i podziałów jest możliwa, a najtrudniejszymi barierami do pokonania bywają te, które sami stawiamy.

Gramy: 5-13.02     
5, 6 i 10.02    - Spektakle z pełnym tłumaczeniem na PJM

KUP BILET

OPOWIEŚCI Z WIELKICH BLOKÓW | 8+
Premiera: 5 marca 2022 | Duża Scena
Tekst i dramaturgia: Ewa Mikuła
Reżyseria: Marta Streker
Scenografia: Katarzyna Leks
Kostiumy: Julia Kosmynka
Muzyka: Maciej Zakrzewski
Światło / Projekcje:  Klaudia Kasperska
Inspicjentka: Agnieszka Drobna

Obsada: Kamila Chruściel, Marek Koziarczyk, Dominika Kozłowska (gościnnie),
Anna Makowska-Kowalczyk, Piotr Starczak (gościnnie)

Tłumaczki PJM: Elżbieta Resler, Madi Rostkowska, Izabela Wielgus

Źródło:

Materiał nadesłany