EN
29.11.2021, 15:44 Wersja do druku

Wrocław. Premierowe „Oblicza samotności” w Teatrze Arka niebawem

Czym jest samotność?”, „Dlaczego spotyka właśnie mnie?”, „Czy samotność z wyboru mniej doskwiera? – na te i podobne pytania próbują sobie odpowiedzieć aktorzy Teatru Arka w spektaklu „Sam – różne oblicza samotności”. Premiera 18 grudnia.

fot. mat. teatru

Każdy z nas, niezależnie od swoich życiowych wyborów, doświadcza samotności. Stan ten przyjmuje różne formy. Jedni odczuwają samotność, ponieważ nie odnaleźli szczęścia w miłości, inni czują się samotni w związkach, jeszcze inni zostają sami po stracie najbliższych; są samotni – wykluczeni i samotni z wyboru. Samotność dopada każdego bez względu na wiek, rodzaj skóry, wyznanie, czy światopogląd. A jak ten stan osamotnienia w dzisiejszym świecie odczuwają osoby niepełnosprawne? O tym w spektaklu opowiedzą aktorzy Teatru Arka.

Spektakl jest wynikiem pracy eksperymentalnej, gdzie aktorzy niepełnosprawni poprzez ruch, słowo i gest szukali różnych odcieni stanu samotności towarzyszącej im w ich codziennym życiu. Spektakl opowiada w sposób poetycki o tym, że to co samotność robi z człowiekiem wcale nie musi nieść ze sobą tylko negatywnych emocji. Może być punktem wyjścia do kreatywności, rozwijania swoich pasji, zgłębienia własnych myśli i odkrywania siebie na nowo. Spektakl zachęca widza do podjęcia próby wejrzenia w swoją samotność, tak aby stało się to punktem wyjścia do podjęcia działań i zmiany na lepsze we wszystkich sferach życia.

Premiera: 18 grudnia 2021 godz.19:00, Mennicza3  Teatr Arka im. Renaty Jasińskiej
Reżyseria: Ewelina Niewiadowska,
Scenariusz i choreografia: Jan Grządziela
Muzyka: Jakub Janczewski
Nagranie filmu i montaż: Paweł Strumiński
Projekty: Anna Utko
Obsada:
Joker: Jan Grządziela
Osoba A: Alicja Idasiak
Osoba B: Anna Rzempołuch
Osoba C: Andrzej Kusiak
Osoba D: Marek Trociński
Osoba E: Katarzyna Wilk

Scenariusz inspirowany wypowiedziami aktorów niepełnosprawnych.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne