24.09.2021, 17:39 Wersja do druku

Wrocław. Premiera spektaklu „A miłości bym nie miał” w Teatrze Układ Formalny

Spektakl „A miłości bym nie miał” to barwna, przerażająca podróż po internetowym świecie ludzi skrzywdzonych, samotnych, sfrustrowanych i często pełnych nienawiści. Inspiracją dla spektaklu była internetowa subkultura inceli. Termin „incel” stanowi skrót angielskich słów „involuntary celibate”, oznaczających „mimowolny celibat”.

fot. Tobiasz Papuczys / mat teatru

Incele to mężczyźni, którzy chcieliby nawiązywać relacje seksualne, ale napotykają przeciwności, które im to uniemożliwiają. Większość z nich żyje w przekonaniu, iż głównym powodem takiego stanu rzeczy jest ich nieatrakcyjność fizyczna. W Polsce również istnieje spora grupa mężczyzn, którzy utożsamiają się z ideologią, jaka narosła wokół incelizmu. Wielu z nich określa się również jako „przegrywy”, „odpady genetyczne” czy „samce beta”.W Polsce również istnieje spora grupa mężczyzn, którzy utożsamiają się z ideologią, jaka narosła wokół incelizmu. Wielu z nich określa się również jako „przegrywy”, „odpady genetyczne” czy „samce beta”.

REALIZATORZY:
scenariusz MACIEJ MIDOR
reżyseria JAN HUSSAKOWSKI
scenografia MIREK KACZMAREK
asystentka scenografa MARIA MORDARSKA
muzyka TYMOTEUSZ WITCZAK
projekcje MAJA SADEL
obsada MAGDA SKIBA (gościnnie), RAFAŁ CIELUCH (gościnnie), PRZEMYSŁAW FURDAK, JERZY GÓRSKI, ADAM MICHAŁ PIETRZAK, RAFAŁ PIETRZAK, MACIEJ RABSKI

Czas trwania: 90 minut
Daty premiery:25 września, godz. 19:0026 września, godz. 19:00
Miejsce: Centrum na Przedmieściuul. Prądzyńskiego 39a50-433 Wrocław

Tekst spektaklu powstał m.in. w oparciu o wpisy z serwisu internetowego wykop.pl oraz liczne artykuły o społeczności Inceli.

Projekt współfinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Fundusz Wsparcia Kultury.

Bilety na premierę:https://www.bilety24.pl/teatr/1128-a-milosci-bym-nie-mial-premiera-68526

Źródło:

Materiał nadesłany