EN

13.10.2020, 10:43 Wersja do druku

Wrocław. Premiera drugiego odcinka „Akcji: Edukacja 3.0” w sieci

Wrocławski Teatr Pantomimy, zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach dramaturgii i kompozycji etiudy mimicznej w ramach projektu Akcja: EDUKACJA 3.0.

fot. mat. organizatora

Wrocławska pantomima wychodząc naprzeciw sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, dbając o komfort i bezpieczeństwo zarówno uczestników warsztatów, jak i pracowników teatru, działania edukacyjne przenosi do sieci.

Seria filmów instruktażowych, składająca się z ośmiu odcinków, podejmuje kwestie związane
z dramaturgią i kompozycją ruchu w etiudach pantomimicznych. Aktorki i aktorzy WTP, prezentując etiudy mimiczne, przybliżą odbiorcom sposoby i możliwości techniki pantomimy oraz ruchowych środków wyrazu do komponowania sytuacji scenicznych i budowania postaci.
W każdym z filmów wykorzystane zostaną elementy techniki takie, jak: iluzja, kontrapunkt, tok, czy mimika.

Drugi odcinek pt. „Alicja na zaczarowanym strychu” z udziałem Sandry Kromer-Gorzelewskiej dostępny jest pod linkiem - https://youtu.be/oZ4nygBjM00

fot. mat. organizatora

Filmy adresowane są zarówno dla osób początkujących, jak i dla profesjonalistów, zajmujących się ruchem w swojej pracy zawodowej.

Seria z komentarzami w języku polskim i angielskim dostępna będzie bezpłatnie na stronie  pantomima.wroc.pl oraz kanałach społecznościowych WTP.

Zadanie „Akcja: EDUKACJA 3.0” dofinansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
    Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

13.10.2020

Wątki tematyczne