EN

4.09.2020, 13:42 Wersja do druku

Wrocław. Polskie rymowanki albo ceremonie - premierowy singiel

Jutro - 5.09.2020 o 19:00 - Wrocławski Teatr Lalek zaprasza do obejrzenia premierowego singla POLSKICH RYMOWANEK ALBO CEREMONII w reżyserii Marty Streker na podstawie tekstu Andrzeja Błażewicza.

mat. teatru


POLSKIE RYMOWANKI albo ceremonie to ponadgatunkowy eksperyment artystyczny na styku muzyki, współczesnej dramaturgii i sztuk wizualnych - album audiowizualny złożony z dziesięciu animowanych teledysków adresowany do młodzieży i widzów doroslych.

Singiel będzie dostępny w wersji z tłumaczeniem na Polski Język Migowy na stronie internetowej TUTAJ, a także na Facebooku WTL child-free.

Premiera całego albumu audiowizualnego odbędzie się 12.09 na stronie:
www.polskierymowanki.wroclaw.pl
.

Album składa sie z 10 klipów, układających się w opowieść o młodym chłopaku, który postanawia skonfrontować się z przeszłością swojej rodziny i własną tożsamością. Rozmowy z bliskimi odsłaniają przed nim kolejne rozdziały rodzinnej historii – trudnej i pełnej tragicznych wydarzeń.

Narracja POLSKICH RYMOWANEK… to brawurowy rapowany monolog, wybuchowa mieszanka języka ulicy z poetyką narracji historycznej. Twórcy, adresując swój projekt do młodzieży, zadbali o bliskie młodemu odbiorcy środki przekazu: muzykę inspirowaną polskim rapem, nowoczesne animacje i dynamiczny montaż.


TEKST: Andrzej Błażewicz
REŻYSERIA: Marta Streker
MUZYKA: Jacek Szymkiewicz
KOLEKTYW WIZUALNY: Michał Jankowski, Julia Kosmynka, Katarzyna Leks
OBSADA: Grzegorz Borowski

Sztuka znalazła się w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2019 i ukazała się drukiem w w 45. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży. Prawa autorskie do adaptacji reprezentuje ADiT.


Źródło:

Materiał nadesłany