EN
3.12.2022, 13:38 Wersja do druku

Wrocław. Pierwszy Operowy Jarmark Świąteczny zaprasza

Uroczyste otwarcie świątecznego jarmarku z udziałem Dyrektor Opery Wrocławskiej Haliny Ołdakowskiej oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego już w tę sobotę - 3 grudnia o godz. 16.00 z udziałem chóru dziecięcego Opery Wrocławskiej.

Adres Świdnicka 35 to nowe i wyjątkowe miejsce na mapie świątecznych atrakcji Wrocławia. Tylko tam na świątecznej scenie Opery Wrocławskiej będzie można posłuchać bożonarodzeniowych utworów w wykonaniu operowych gwiazd, obejrzeć występy chórów oraz kolędników, pogłaskać alpakę lub kucyka, zrobić sobie świąteczne zdjęcie na ściance, lub sprawić sobie i bliskim niebanalny prezent gwiazdkowy - zaproszenie do opery.

Opera Wrocławska przygotowała kolejną w tym roku niespodziankę dla wrocławian i gości stolicy Dolnego Śląska.

 ➤ Na parkingu pod Operą Wrocławską pojawi się niezwykłe, kameralne miasteczko. Wśród drewnianych domków ze smakołykami i niepowtarzalnymi prezentami, przechadzać się będą alpaki i kucyk. Będzie też można posłuchać świątecznych utworów nagranych przez operowe gwiazdy, a na scenie obejrzeć występy chórów i kolędników. Nie zabraknie rozgrzewających napojów i ciepłych potraw. To wszystko, wydarzy się w tym samym miejscu, w którym w czasie wakacji działało tak lubiane przez wrocławian i turystów Letnie Kino Opery Wrocławskiej. Popularyzujący operę projekt op.era4u powrócił w zimowej odsłonie.

 ➤#OperaNaŚwięta - w domku pod tym szyldem będzie można znaleźć kultowe plakaty operowe m.in. autorstwa Rafała Olbińskiego, wydawnictwa Opery Wrocławskiej, a także niebanalny prezent - kartę podarunkową na zakup biletu na dowolny spektakl do końca sezonu 2022/2023. W mobilnej kasie biletowej będzie można nabyć bilety na takie spektakle jak: Carmen, Don Juan, Żywioły - Wieczór Choreografów czy Skrzypek na dachu.

 ➤Na tle operowej ścianki będzie można zrobić sobie zdjęcie i wykreować własną pocztówkę świąteczną do wykorzystania w mediach społecznościowych.

 ➤Nie zabraknie rarytasów pochodzących od lokalnych producentów z różnych zakątków województwa - bogactwo dolnośląskich smaków i aromatów jest w końcu nie mniej ważnym dziedzictwem niż regionalny repertuar muzyczny! Swoje dzieła wystawią również artyści rzemieślnicy i rękodzielnicy.

 ➤ Miejsce: parking przy Operze Wrocławskiej od strony fosy

➤ Daty:  3 – 23 grudnia 2022

- Godziny: codziennie od godz. 12.00 do godz. 20.00

Źródło:

Materiał nadesłany