EN

27.03.2023, 12:16 Wersja do druku

Wrocław. Nowi dyrektorzy instytucji kultury – OKiS i DCF

Inne aktualności

Magdalena Klich-Kozłowska decyzją zarządu województwa dolnośląskiego została w poniedziałek powołana na stanowisko dyrektora Dolnośląskiego Centrum Filmowego (DCF) we Wrocławiu, a Igor Wójcik na dyrektora Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS).

Wójcik to dotychczasowy pełniący obowiązki dyrektora OKIS, zaś Magdalena Klich-Kozłowska w funkcji dyrektora DCF zastąpi Jarosław Perdutę, którego kadencja dobiegła końca.

Jak padało w poniedziałek biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, Igor Wójcik zadeklarował kontynuację dotychczasowej ścieżki rozwoju OKiS, „przy jednoczesnym wzmocnieniu działań na rzecz integracji i współpracy różnych podmiotów, organizacji pozarządowych i środowisk twórczych na Dolnym Śląsku”.

„W proponowanym przez dyrektora programie ważnym celem działalności OKiS-u w najbliższych latach będzie dalsze rozwijanie tożsamości regionalnej oraz rozwój współpracy transgranicznej z Republiką Czeską i Niemcami, a także z regionami partnerskimi i innymi państwami” – podano.

Z kolei nowa dyrektor DCF Magdalena Klich-Kozłowska, od lat związana z dolnośląskim środowiskiem filmowym m.in. jako producentka festiwalu Millennium Docs Against Gravity czy koordynatorka Polish Cinema for Beginners, zamierza rozwijać działalność edukacyjną instytucji oraz zaktywizować sieć kin DCF rozsianych na terenie województwa.

„Wizyta w kinie nie musi ograniczać się tylko do pokazu i lekcji, warsztatów lub oglądania ekranizacji obowiązkowych lektur - od najmłodszych lat powinniśmy uwrażliwiać i uświadamiać dzieci i młodzież, jak ważną rolę pełni kino jako miejsce, ponieważ to oni będą późniejszą grupą docelową decydującą portfelem, czy i na co wybrać się do kina” – podkreśliła Magdalena Klich-Kozłowska.

Źródło:

PAP