EN
27.10.2021, 12:22 Wersja do druku

Wrocław. "Nim wstanie dzień" pamięci Krzysztofa Komedy - w Teatrze Polskim

Teatr Polski zaprasza 4 listopada o godz. 19 na niezwykły spektakl poświęcony pamięci Krzysztofa Komedy Trzcińskiego - "Nim wstanie dzień" w reż. Krzysztofa Witkowskiego i Michała Koseli.


fot. mat. teatru

To niezwykły spektakl poświęcony pamięci Krzysztofa Komedy Trzcińskiego. Scenariusz inscenizacji obejmuje najważniejsze wydarzenia z życia polskiego pianisty, jazzmana i kompozytora światowej sławy.

Interdyscyplinarny projekt, łączący muzykę na żywo z multimediami oraz znakomitą grę aktorską Michała Koseli z Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu opowiada o życiu, twórczości i tragicznym wypadku Krzysztofa Komedy, który był bezpośrednią przyczyną śmierci mistrza. To teatralne spotkanie z wyjątkowym artystą, świetnym muzykiem i wrażliwym człowiekiem jest okazją nie tylko do zapoznania się z trudnymi kolejami losu Komedy, ale także do przypomnienia sobie geniuszu muzycznego artysty, dzięki muzyce na żywo. Ważnym aspektem projektu jest jego wielowymiarowość: towarzyszą mu symultaniczne pokazy multimedialne animacji stworzonych na podstawie archiwalnych zdjęć, są dopełnieniem dla słów i muzyki, a także niepowtarzalną i autorską ilustracją Agaty Szuby dla biografii Komedy.

Premiera spektaklu odbyła się na scenie Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, 29 listopada 2020, w formie streamingu online. Został doceniony i zauważony przez prestiżowe instytucje kultury Dolnego Śląska, jak Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, Filharmonię Dolnośląską w Jeleniej Górze oraz rodzimy Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Realizacja wydarzenia planowana jest również poza granicami Dolnego Śląska, w Centrum św. Jana – Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Jest to jedna z pięciu planowanych nowych odsłon spektaklu rozszerzonego fabularnie.

Rozbudowane ponadgodzinne widowisko łączące koncert kwartetu jazzowego z obrazem w połączeniu z mistrzowską grą aktorską Michała Koseli, zapewnią publiczności wyjątkowe doznania i pozwolą prześledzić życie Komedy od narodzin aż po tragiczny wypadek, który zakończył życie kompozytora.

Więcej informacji: www.nimwstaniedzien.pl

Źródło:

Materiał nadesłany