24.08.2020, 08:52 Wersja do druku

Wrocław. „Mury" od naszych artystów

Wrocławscy aktorzy, śpiewacy i muzycy nagrali dla walczących o wolność Białorusinów utwór Jacka Kaczmarskiego „Mury". Po polsku i białorusku.

Na trwających od wyborów prezydenckich białoruskich demonstracjach także można usłyszeć „Mury", które kolejny raz stały się protest songiem łączącym naród walczący o wolność. Na scenie Capitolu, gdzie zostało zrealizowane nagranie piosenki dedykowane Białorusi, wykorzystano dwie wersje językowe - polską oraz białoruską.

- Wybór utworu był oczywisty. Poprosiłem pochodzącego z Białorusi Saszę Reznikowa, który kiedyś pracował z nami w Capitolu, a dziś jest aktorem Teatru Muzycznego w Gdyni, o nagranie prawidłowej wymowy „Murów" po białorusku. Sasza zrobił więcej: przyjechał do Wrocławia, to on śpiewa białoruski refren pieśni - mówi Konrad Imiela, dyrektor Capitolu i pomysłodawca przedsięwzięcia.

W utworze zabrzmiały połączone siły Capitolu, Opery Wrocławskiej, Teatru Polskiego w Podziemiu, Narodowego Forum Muzyki oraz niezależnych wrocławskich artystów (Natalii Grosiak, Adama Sypuły, Endy'ego Ydena). Autorem aranżacji jest Adam Lepka z zespołu Mikromusic.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

„Mury" od naszych artystów

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Wrocław nr 197

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne