EN

7.02.2022, 15:42 Wersja do druku

Wrocław. "Mury krzyczą albo uliczna śpiewka": nowy spektakl w Capitolu

Spektakl "Mury krzyczą albo uliczna śpiewka" został zakwalifikowany do 28. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Przedstawienie, wyróżnione w Nurcie OFF 41. Przeglądu Piosenki Aktorskiej za scenariusz, reżyserię i wykonanie, można od najbliższej soboty oglądać w Capitolu na Scenie Restauracja.

fot. Łukasz Giza / mat.teatru

Scenariusz napisali Magdalena Drab i Albert Pyśk (także autor muzyki), zamieniając napisy z ulicznych murów na teksty piosenek. Na scenie oglądamy aktorski duet: Albert Pyśk i Rafał Derkacz. Albert Pyśk jest laureatem Tukana Dziennikarzy za „Balladę maczetową”, którą skomponował do tekstu Magdaleny Drab. Rafał Derkacz od premiery „Cesarza” jest aktorem etatowym Capitolu, publiczność naszego teatru oglądała go wcześniej w musicalu „Gracjan Pan” i w konkursie interpretacji piosenki na PPA.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Paweł Kluszczyński, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Katarzyna Tokarska-Stangret, Wiktoria Tabak, Agnieszka Wójtowicz.

Źródło:

Materiał nadesłany