EN

1.03.2023, 17:52 Wersja do druku

Wrocław. Marzec w Teatrze Lalek

Zaczynamy pierwszy wiosenny miesiąc, a wraz z nim prezentujemy nowy repertuar. Zagramy dla Was dziewięć tytułów dla wszystkich grup wiekowych, przeprowadzimy także sześć kreatywnych warsztatów. I nowość, cykl SŁUCHAJ! - czytania performatywne sztuk dla dzieci.

„Opowieści z wielkich bloków” / fot. Natalia Kabanow / mat. teatru

Na scenę po przerwie wracają dawno nie grane: BURZA, TESLA VS EDISON oraz OPOWIEŚCI Z WIELKICH BLOKÓW, w których główną rolę gra Głucha aktorka, Dominika Kozłowska.

OPOWIEŚCI Z WIELKICH BLOKÓW
Spektakl dla całej rodziny, łączący w sobie słowo, obraz i ekspresję Polskiego Języka Migowego. Opowiada o tym, jak można radzić sobie z uczuciami powodowanymi przez wykluczenie: samotnością, złością, tęsknotą. W spektaklu świat Głuchych i świat słyszących przenikają się, twórcy chcą w ten sposób pokazać, że komunikacja mimo różnic i podziałów jest możliwa, a najtrudniejszymi barierami do pokonania bywają te, które sami stawiamy.

Gramy: 16, 17, 18, 19, 21.03
17 i 19.03 (spektakl z tłumaczeniem na PJM)

TESLA VS EDISON | 6+
Historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców o prymat w dziedzinie elektryczności. Prąd stały czy prąd zmienny? – spór, który sto lat temu elektryzował cały świat, rozstrzygnął ostatecznie wizjoner Nikola Tesla, wynalazca m.in. dynama rowerowego, silnika elektrycznego i baterii słonecznej. Ale przez lata to właśnie Thomas Edison był na ustach wszystkich... czy aby na pewno grał fair? Spektakl o ogromnym potencjale edukacyjnym. Promuje postawę dociekliwości poznawczej, konsekwencje w osiąganiu obranych celów.
Gramy: 23, 24, 25, 26, 28.03

BURZA | 6+
Twórcy doskonale odebranego przez dziecięcą publiczność „Czarodziejskiego fletu”, Elżbieta Chowaniec - Marek Zákostelecký postanowili ponownie zmierzyć się z wielką klasyką, tym razem wzięli na warsztat "Burzę" Shakespeare'a. W ich interpretacji rzecz dzieje się w kosmosie, a na pierwszy plan wysuwa się wątek miłosny. Szybkie tempo, humor i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że spektakl od początku przykuwa uwagę najmłodszych i do końca trzyma ich w napięciu niczym najlepsze powieści Juliusza Verne’a. Shakespeare dla dzieci? To możliwe! Przekonajcie się sami.
Gramy: 30 i 31.03 i 1, 2, 4, 5.04

Źródło:

Materiał nadesłany