22.11.2016 Wersja do druku

Wrocław. Kto dowodzi strajkiem publiczności w Teatrze Polskim

Protestujący przekraczają granice prawa, zakłócają sztukę i tak naprawdę mamy do czynienia z garstką młodzieży sterowaną przez dojrzałą kobietę - komentował w TVN24 Cezary Morawski.
Debatę o sytuacji kryzysowej największej dolnośląskiej sceny zorganizowali przedstawiciele społeczności Publiczność Teatru Polskiego we Wrocławiu. Jednym z nich jest Magdalena Chlasta-Dzięciołowska.

Dla nowego dyrektora Polskiego Cezarego Morawskiego jest utrapieniem. - Stary Teatr ma zaplanowanych na ten sezon dziewięć premier, my nie mamy żadnej - wypomniała mu, gdy 17 października, po czytaniu "Psychiatry Boga", zbuntowana publiczność stanęła przed sceną. Później dyrektor Polskiego komentuje protest publiczności przed kamerą TVN24. Mówi o przekroczeniu norm w teatrze. O tym, że protestujący zakłócają porządek. Że wprowadzają w konsternację pozostałą część widowni. Że uzurpują sobie prawo do jej reprezentowania. Że to działanie naruszające jego dobra osobiste i przekraczające granicę prawa. I że tak naprawdę mamy do czynienia z garstką młodzieży sterowaną przez dojrzałą kobietę, Magdalenę Chlastę-Dzięciołowską. Powtarza to później raz jeszcze - na antenie Polskiego Radia Wrocław. - W jednym dyrektor ma rację - mówi Chlasta-Dzięciołowska. - Nie da się ukryć, jestem dojrzałą kobietą, chociaż wypominanie mi wieku

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kto dowodzi strajkiem publiczności w Teatrze Polskim we Wrocławiu

Źródło:

Materiał nadesłany

Gazeta Wyborcza - Wrocław online

Autor:

Magda Piekarska

Data:

22.11.2016

Tematy w toku