EN

25.01.2022, 08:30 Wersja do druku

Wrocław. Ferie we Wrocławskim Teatrze Lalek

Wrocławski Teatr Lalek serdecznie zaprasza na teatralne ferie. W repertuarze między 29.01. a 13.02. młodzi i nieco starsi Widzowie znajdą nie tylko spektakle, ale także warsztaty i spacery teatralne po budynku WTL. Zima w mieście może być barwna i pełna wrażeń – zwłaszcza w teatrze.

"Kolory", fot. Robert Maniak / mat. teatru

Dzieci najnajmłodsze wraz z rodzicami WTL zabierze w podróż do ciepłych krajów: aktorki i aktorzy zagrają spektakle AFRYKAŃSKA PRZYGODA (1-3) i DŻUNGLA (0,5-2,5) oraz na warsztaty z cyklu KOLORY. Na przedszkolaków czekają dwa przedstawienia na Dużej Scenie, opowiadające o spełnianiu marzeń: OCH, EMIL (4+) i LOT PRZEZ TĘCZĘ (4+) oraz muzyczno-migowe warsztaty MIGRAJKI. Dzieci w wieku szkolnym mogą zobaczyć obsypane nagrodami PIEKŁO-NIEBO (7+) i ekologiczny spektakl ZIEMIANIE (6+), a także wziąć udział w warsztatach LALKI I MY. Wszystkich, niezależnie od wieku, WTL zaprasza na MACHINĘ TEATRALNĄ, czyli zwiedzanie scen, kulis i zakamarków teatru zwykle niedostępnych dla Widzów.


KOLORY (9-24 mies.) warsztaty sensualne
Wyruszamy w fascynujący świat i na wyprawę w głąb siebie. Inspiracją dla każdego spotkania jest jeden kolor – badamy jego dźwięk, smak, zapach.
Kolory to teatr dla najmłodszych, w którym dziecko nie jest już tylko obserwatorem. Każdy warsztat jest małym przedstawieniem, a dziecko znajduje się w centrum, jest jego aktywnym twórcą. Kolory to także warsztaty dla rodziców. Podczas teatralnych spotkań inspirujemy do wprowadzania dziecka w świat sztuki, stwarzamy przestrzeń do wzmacniania relacji z rodzicami i stymulujemy elementy komunikacji niewerbalnej.

MIGRAJKI (3-5 l.) warsztaty muzyczno-migowo-teatralne
Warsztaty muzyczno-teatralne, czerpiące z kilku źródeł: metody rytmiki Émile’a Jaques’a-Dalcroze’a, teorii uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona, teatru ruchu i języka migowego. Program zajęć oparty jest o autorskie, stworzone specjalnie na potrzeby cyklu kompozycje i teksty piosenek, a także proste układy ruchowe i rytmiczne.
W trakcie zabaw muzycznych dzieci ilustrują muzykę ruchem, słuchają melodii w różnych skalach i rytmiczanek o zróżnicowanym metrum. Każde zajęcia zaczynają się i kończą specjalnie ułożoną muzyczną powitanką i pożegnanką.

LALKI I MY (6+)
Podczas warsztatu prowadzonego przez aktorkę WTL Edytę Skarżyńską dzieci poznają główne rodzaje lalek teatralnych, m.in. pacynkę, kukłę, sycylijkę, jawajkę, a także podstawowe techniki lalkowe. Mogą także porozmawiać o tajnikach pracy lalkarza, posłuchać teatralnych ciekawostek i anegdot, a także spróbować własnych sił w animacji lalek.

MACHINA TEATRALNA (bez ograniczeń wiekowych)
Interaktywny spacer po zakamarkach WTL. W trakcie godzinnych zajęć zwiedzimy miejsca, do których publiczność zazwyczaj nie ma dostępu, ale także wspólnie się pobawimy. Zadamy pytania, których zwykle w teatrze się nie zadaje i zajrzymy wszędzie tam, gdzie się nie zagląda. Oswoimy trudne słowa: sztankiet, gabit, czempuryt. Zastanowimy się, co montaż ma wspólnego z remontem, a próba teatralna z naszymi codziennymi życiowymi próbami.

Harmonogram warsztatów i spacerów po teatrze:
Nd 30.01 godz. 12:30 i 14:30 – Migrajki. Warsztaty teatralno-muzyczno-migowe / 3-5 l.
Pn 31.01. godz. 12:00 - Machina teatralna, czyli jak to wszystko działa. Spacer po teatrze / Bo.
Wt 1.02. godz. 12:00 - Machina teatralna, czyli jak to wszystko działa. Spacer po teatrze / Bo.
Śr 2.02. godz. 11:30 – Lalki i my. Rodzaje lalek i techniki lalkowe / 6+
Czw 3.02 godz. 10:30 – Kolory. Warsztaty sensualne / 9-24 mies.  
Pt 4.02 godz. 12:00 - Machina teatralna, czyli jak to wszystko działa. Spacer po teatrze / Bo.

Pn. 7.02. godz. 12:00 - Machina teatralna, czyli jak to wszystko działa. Spacer po teatrze / Bo.  
Wt 8.02. godz. 12:00 - Machina teatralna, czyli jak to wszystko działa. Spacer po teatrze / Bo.
Śr 9.02. godz. 10:30 – Kolory. Warsztaty sensualne / 9-24 mies.
Czw 10.02. godz. 11:30 – Lalki i my. Rodzaje lalek i techniki lalkowe / 6+
Pt 11.02. godz. 11:30 – Lalki i my. Rodzaje lalek i techniki lalkowe / 6+

Źródło:

Materiał nadesłany