EN
14.10.2021, 12:03 Wersja do druku

Wrocław. Europejski Festiwal Teatru w Więzieniu - Granice/Borders 2021

Festiwal Granice/Borders to spotkanie, które poprzez bezpośrednie doświadczenie edukacyjne oraz wymianę wiedzy, prowadzi do wzmocnienia świadomości społecznej i podniesienia potencjału podmiotów realizujących działania teatralne w zakładach karnych, w sektorze kulturalnym. Wydarzenie będzie niecodzienną okazją do międzynarodowej  wymiany praktyk oraz doświadczeń teatralnych w środowisku penitencjarnym.

fot. mat. organizatora

Teatr w więzieniu  może mieć charakter sztuki opartej na partycypacji, skierowanej wprost do widza. Łączy on bowiem element profesjonalnej pracy  artystycznej z działaniami zaangażowanymi społecznie, wychodząc naprzeciw nowym modelom  funkcjonowania i rozumienia świata sztuki i kultury. Teatr występuje tutaj jako narzędzie zmiany społecznej, metoda ekspresji własnych uczuć i sposób radzenia sobie z emocjami, nie tracąc przy tym wysokiego potencjału artystycznego. Festiwal Granice/Borders to jedna z pierwszych tego typu inicjatyw w Europie, która otwiera przestrzeń do dialogu na temat znaczenia teatru w więzieniu i jego wpływu na procesy readaptacji i resocjalizacji, promując jednocześnie tę formę na szerszą skalę, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

W ramach festiwalu odbędą się pokazy pracy, spektakle, warsztaty, spotkania oraz dyskusje dotyczące różnych podejść do tematu teatru w więzieniu oraz jego przyszłości.

Europejski Festiwal Teatru w Więzieniu –
Granice/Borders 2021
jest organizowany przez Fundację Jubilo
w ramach Projektu Freeway.
Odbędzie się we Wrocławiu w dniach
28-31.10.2021r.

Więcej informacji na stronie:
jubiloproject.com
lub na wydarzeniu na facebooku:

fb.me

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne