EN

27.11.2020, 10:37 Wersja do druku

Wilno. Monodram Luby Lewak online

W najbliższą sobotę, 28 listopada  Polski Teatr Studio zaprasza na pokaz online monodramu "To, co zawsze, synku" w wykonaniu Luby Lewak – jednej z najbardziej rozpoznawalnych aktorek Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie.

fot. fot. Maria Basza/Kurier Galicyjski


Monodram, który powstał na podstawie dramatu Tadeusza Różewicza "Stara kobieta wysiaduje", miał premierę 23.11.2019 roku podczas wieczoru jubileuszowego z okazji 50-lecia pracy aktorskiej Luby Lewak. Stara Kobieta to jednak z ulubionych ról aktorki, w którą wcieliła się na nowo specjalnie z okazji jubileuszu.

Spektakl będzie można obejrzeć na You Tube Polskiego Studia Teatralnego/ Polskiego Teatru Studio w sobotę o godzinie 19.00.

Link do premiery:

https://www.youtube.com/watch?v=ibOzfo_lbjg

Międzynarodowy Festiwal MONOWschód V „Być bliżej Widza” / Jubileusz 60-lecia Polskiego Teatru „Studio” w Wilnie odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Kultury Litwy Mindaugasa Kvietkauskasa, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Piotra Glińskiego i Pełnomocnika Rządu RP do Spraw Polonii i Polaków za Granicą Jana Dziedziczaka.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

***

„To, co zawsze, synku”

Monodram na podstawie dramatu Tadeusza Różewicza „Stara kobieta wysiaduje”.

Monodram w wykonaniu LUBY LEWAK wystawiony z okazji JUBILEUSZU 50-LECIA PRACY AKTORSKIEJ na scenie Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie.

Pomysł- Zbigniew Chrzanowski, Dyrektor Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie

scenariusz i wykonanie - Luba Lewak

operator dźwięku - Roksolana Sadowska

operator świateł - Kazimierz Kosydor

opieka techniczna - Włodzimierz Gordijewski

Lwów 23.11.2019

Lwowski Obwodowy Dom Nauczyciela

Ul. Kopernika 42

Operator kamery / montażysta nagrania: Aleksander Kuśnierz

Nagranie jest własnością Kuriera Galicyjskiego

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

27.11.2020

Wątki tematyczne