EN
5.07.2022, 15:42 Wersja do druku

Warszawa. Polska Opera Królewska na Pärnu Opera Days 2022 w Estonii

Już w najbliższy czwartek, 7 lipca rozpocznie się festiwal PÄRNU OPERA DAYS 2022, którego gościem jest w tym roku Polska Opera Królewska.

fot. mat. organizatora

Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do spotkań dla miłośników opery. Realizacje teatrów operowych z różnych stron świata prezentowane są w sali znanej ze wspaniałej akustyki. Na deskach estrady Pärnu Concert Hall wystawiony zostanie DON GIOVANNI Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz STRASZNY DWÓR Stanisława Moniuszki. Festiwal tradycyjnie zwieńczy GALA OPEROWA, podczas której zabrzmią przepiękne fragmenty z dzieł Wolfganga Amadeusza Mozarta, Stanisława Moniuszki, Gioacchina Rossiniego, Gaetana Donizettiego, Georges’a Bizeta i Giuseppe Verdiego.

Występy Polskiej Opery Królewskiej w Parnawie będą miały swój historyczny wymiar, bowiem jeden z naszych narodowych operowych skarbów, STRASZNY DWÓR Stanisława Moniuszki, będzie wystawiony w tym kraju po raz pierwszy.

Jesteśmy dumni i cieszymy się z tego, że nasi Artyści mają okazję popularyzować wybitną twórczość wśród międzynarodowej publiczności.

Polska Opera Królewska na 14. Festiwalu Dni Opery w Parnawie

7-9 lipca, godz. 19.00

Sala koncertowa w Parnawie (Pärnu kontserdimaja, Pärnu, Estonia)

Program Polskiej Opery Królewskiej w Parnawie:

7 LIPCA – DON GIOVANNI / WOLFGANG AMADEUS MOZART

8 LIPCA – STRASZNY DWÓR / STANISŁAW MONIUSZKO

9 LIPCA – GALA OPEROWA

Udział Polskiej Opery Królewskiej w Festiwalu Dni Opery w Parnawie to projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura inspirująca.

#InspiringCulturePoland

#InspiringCulture

#KulturaInspirujaca

Projekt realizowany we współpracy z Eesti Kontsert i Ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej w Tallinnie.

Więcej informacji na www.operakrolewska.pl oraz https://parnu.concert.ee/en/

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne