EN

13.09.2022, 11:00 Wersja do druku

Warszawa. Zbliża się 26. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych Rozdroże 2022

30 września rozpocznie się  26. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych Rozdroże 2022 Spotkanie z Nieznanym. Zobaczymy spektakle artystów z Modeny, Lublany, Gdańska i Warszawy. Festiwal potrwa do 8 października.

fot. Enrico Maria Bertani

26. edycja festiwalu Rozdroże będzie prezentować nowatorską twórczość artystów działających na pograniczu sztuk performatywnych i wizualnych. W tym roku zaprezentowane zostaną spektakle artystów z Modeny, Lublany, Gdańska i Warszawy. Zobaczymy spektakl studia fuse* z Włoch  nieznanych w Polsce, a cenionych na świecie prekursorów interdyscyplinarnych widowisk wykorzystujących nowe media, a także najnowsze przedstawienia: Teatru Dada von Bzdülöw z Gdańska (grupy wyróżniającej się od wielu lat na polskiej scenie tańca współczesnego) i Zavod Mirabelka z Lublany oraz Heleny Ganjalyan  młodej warszawskiej reżyserki, choreografki i aktorki, której spektakl powstanie podczas siedmiotygodniowej rezydencji artystycznej w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Program

30 września (piątek), godzina 19.00

Spektakl Dökk [Ciemność] studia fuse* z Modeny w STUDIO teatrgaleria.
Po przedstawieniu spotkanie artystów z widzami.

4 października (wtorek), godzina 19.00

Spektakl Drganie jednej struny Teatru Dada von Bzdülöw z Gdańska i Zavod Mirabelka z Lublany w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.
Po przedstawieniu spotkanie artystów z widzami.

7 października (piątek), godzina 19.00

Premiera Comfort Zone Heleny Ganjalyan z Warszawy w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Po pokazie spotkanie artystki z widzami.

8 października (sobota), godzina 17.00

Spotkanie poświęcone 25 edycjom festiwalu Rozdroże z udziałem Janusza Marka, kuratora wszystkich edycji festiwalu, odbędzie się w kinie w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

8 października (sobota), godzina 19.00

Drugi pokaz pracy w procesie Comfort Zone Heleny Ganjalyan w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Więcej informacji: https://u-jazdowski.pl/program/perfo/rozdroze/2022

Organizatorzy: Fundacja FORTE, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Partnerzy: Włoski Instytut Kultury w Warszawie, STUDIO teatrgaleria

Festiwal współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Partnerzy medialni: TVP Kultura, TEATR, e-teatr, taniecpolska.pl, teatralny.pl, Dziennik Teatralny, teatr dla wszystkich, Radio dla Ciebie, Aktivist, GoOut, Obieg

Źródło:

Materiał nadesłany