EN
30.12.2020, 12:47 Wersja do druku

Warszawa. "Wigilijna opowieść" online z Teatru Muzycznego TINTILO

30 grudnia odbyła się premiera online "Wigilijnej opowieści" - musicalu na podstawie powieści Charlesa Dickensa, w wykonaniu Teatru Muzycznego TINTILO.

fot. Olga Cieślar

Teatr Muzyczny TINTILO, działający w przestrzeni teatralnej już od ponad 30 lat, zaprasza swoich młodych widzów na swoja pierwszą premierę online – tym razem jest to spektakl muzyczny na bazie powieści Charlesa Dickensa „Opowieść wigilijna”. Przedstawienie zrealizowano na gościnnej scenie Teatru Rampa na Targówku dzięki wsparciu finansowemu sympatyków Teatru na platformie OdpalProjekt.

Historia Ebenezera Scrooge’a jest stara jak świat, znana bodaj przez wszystkich, ale wciąż tak zaskakująco aktualna, niezmiennie wzruszająca i wciąż odkrywana na nowo...

To muzyczna opowieść o tym szczególnym dniu w roku, kiedy pieniądze tracą swoją wartość, w którym przerywamy pogoń za doczesnymi dobrami i skupiamy się na tym, co najważniejsze. Chciwego i zgorzkniałego kupca Scrooge’a czekają kolejne, samotne święta Bożego Narodzenia. Nie martwi go to jednak wcale. Od lat jest już bowiem niezdolny do odczuwania radości z powodu ich nadejścia. Ale tym razem wizyta ”niespodziewanych gości”, sprawi, że postanowi odmienić całe swoje dotychczasowe życie…

Więcej: tintilo.com

Rejestracja spektaklu dostępna jest na platformie: tintilo.ppv-stream.pl

Teatr Muzyczny TINTILO im. Teresy Kurpias-Grabowskiej powstał 30 lat temu. To jedyny w Polsce teatr muzyczny dla dzieci i młodzieży... tworzony przez dzieci i młodzież! Jego Twórcą była Teresa Kurpias-Grabowska (1953-2020), która przez 30 lat piastowała funkcje Dyrektora Artystycznego Teatru. Od 1990 roku teatr działa niezależnie pod auspicjami Fundacji Twórczego Rozwoju Dziecka TINTILO. Występuje gościnnie na warszawskich scenach. Od 1999 r. jest związany z Teatrem Rampa na Targówku. Od sezonu 2014/2015 działa jako Scena TINTILO w strukturze Teatru Rampa.

W ciągu minionych lat Teatr wystawił 26 widowiskowych musicali dla dzieci i młodzieży wg pomysłu i w reżyserii Teresy Kurpias-Grabowskiej. 

W naszych spektaklach występują wspólnie utalentowani adepci sztuki aktorskiej oraz profesjonalni aktorzy i tancerze. Dzięki temu musicale mają zarówno atuty sztuki tworzonej w formule „dzieci-dzieciom”, jak i wszystkie zalety profesjonalnych produkcji teatralnych.

Ważnym elementem pracy Teatru jest działalność w zakresie edukacji artystycznej. Fundacja Twórczego Rozwoju Dziecka TINTILO prowadzi Szkołę Musicalową TINTILO, w której dzieci i młodzież przygotowują się do profesjonalnej pracy artystycznej na scenie.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne