EN

22.04.2022, 15:35 Wersja do druku

Warszawa. Wieczorem demonstracja pod ambasadą Niemiec i koncert pod Pałacem Kultury

Z okazji Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, aktywiści klimatyczni w porozumieniu z Ukraińskim Domem organizują demonstrację pod ambasadą Niemiec i przemarsz do centrum. Żądają pełnego unijnego embarga na wszystkie paliwa kopalne z Rosji, których kupno finansuje inwazję Rosji na Ukrainę. Pisze Katarzyna Jaroch w „Gazecie Wyborczej - Stołecznej”.

"900 milionów euro - tyle pieniędzy każdego dnia wpływa do budżetu Rosji z Unii Europejskiej za zakup surowców energetycznych. Kupując ropę, gaz i węgiel, państwa UE od 24 lutego zasiliły budżet Kremla 35 miliardami euro" - alarmują organizatorzy protestu. 

W akcie sprzeciwu aktywiści klimatyczni organizują w piątkowy wieczór antywojenną manifestację. Rozpocznie się o godz. 18 pod ambasadą Niemiec na Jazdowie. 

Dzień Ziemi 2022. Greenpeace: NIE dalszemu finansowaniu wojny przez Polskę i wiele innych krajów Unii Europejskiej

Uczestnicy manifestacji będą żądać pełnego embarga na wszystkie paliwa kopalne z Rosji. "Mimo deklaracji solidarności, kilku transz sankcji, a także finansowego i militarnego wsparcia Ukrainy przez państwa, które sprzeciwiają się tej wojnie, te same kraje wciąż zasilają wojenną machinę Rosji i reżim Putina" - podkreślają organizatorzy. 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wieczorem demonstracja pod ambasadą Niemiec i koncert pod Pałacem Kultury. Nie dla finansowania agresji Rosji na Ukrainę

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Stołeczna” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne