EN
20.05.2022, 12:10 Wersja do druku

Warszawa. Wernisaż i wystawa Janusza Chabiora w Teatrze 6. piętro

Teatr 6.piętro i Galeria Sopra zapraszają na wernisaż malarstwa Janusza Chabiora „Chabiorowanie 1990-2090”. Wydarzenie odbędzie 29 maja o godz. 18.00 we Foyer Teatru 6.piętro w ramach projektu Sztuka na 6.

fot. mat. Teatru 6.piętro

Janusz Chabior „CHABIOROWANIE 1990-2090”

Wystawa: 30 maja – 13 czerwca Foyer Teatru 6.piętro / wstęp wolny 

Wernisaż: 29 maja, 18.00 Foyer Teatru 6.piętro/ zaproszenia

Prace Artysty to zbiór twórczości z lat 90. Dzięki Agacie, żonie Janusza Chabiora, po wielu latach „wyszły z szafy”. Wkrótce do pomysłu dołączyły kuratorki Teatralnej wystawy Iwona Kowalczyk z Teatru 6.piętro i Barbara Demuth-Garbień z Galerii Sopra – to w tej galerii pierwsze prace Janusza wyszły na jaw. 

Aktor uległ tej zmasowanej pozytywnej energii kobiecej i tak powstała wystawa CHABIOROWANIE - brudnopis emocji Janusza Chabiora. W tych pracach odnajdziemy flesze bajek, strzępki ulicznych zdarzeń i snów. Tytuł Chabiorowanie 1990-2090 to powrót do dziennika chabiorowej podróży i otwarcie go na kolejne lata.

Już dziś Janusz Chabior zaprasza na retrospektywną wystawę Chabiorowania w roku 2090, na stulecie Jego bazgraniny.

*** 

Janusz Chabior

Aktor teatralny i filmowy. Reżyser. Zagrał w ponad 100 filmach. Początkowo związany z Teatrem Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Potem aktor Teatru Rozmaitości w Warszawie. Obecnie wolny strzelec współpracujący z Teatrem 6. piętro, Teatrem Garnizon Sztuki i Och-teatrem. Przed przygodą z aktorstwem pracował m.in. jako hutnik, grabarz, ciągacz kablowy i kurator wystaw artystycznych. To była jego szkoła życia. Podróżnik i malarz okazjonalny. Pstrykacz fotograficzny i kucharz intuicyjny. Miłośnik Mustangów. Przez lata w przyjaźni z najwspanialszym na świecie trójnogiem berneńskim czyli Psem Batmanem. Szczęśliwy w związku małżeńskim z Agatą Wątróbską.

***

Kuratorka wystawy (projekt Sztuka na 6/ Teatr 6.piętro): Iwona Kowalczyk

Kuratorka wystawy (Galeria Sopra): Barbara Demuth-Garbień

Patronat medialny: Anywhere.pl Platforma Medialna 

Partnerzy wystawy: Tim Wina

***

Sztuka na 6.

Teatr 6.piętro wspiera działalność w zakresie upowszechniania kultury i sztuki w różnych dziedzinach m.in. teatr, film, sztuka plastyczna, sztuka wizualna, muzyka. Poza produkcją spektakli teatralnych, Teatr realizuje  projekty i wydarzenia specjalne. 

Jesienią 2018 r. ruszył projekt Sztuka na 6. Foyer Teatru stało się przestrzenią ekspozycji współczesnej sztuki młodych, polskich artystów: ilustratorów, malarzy, grafików, fotografików i designerów. To szansa dla artystów na prezentację swoich prac szerokiej publiczności, a także wsparcie promocyjne i marketingowe. Przestrzeń Teatru stała się również miejscem organizacji regularnych aukcji dzieł sztuki współczesnej.

Galeria Sopra 

Misją Galerii jest wspieranie i promowanie polskiej sztuki. Artystów tworzących w kraju i za granicą. Poprzez wystawy, plenery, targi oraz aukcje Galeria integruje świat artystyczny i biznesowy. Wzajemne przenikanie się środowisk to kreacja nowych formy współpracy i inspiracji.  

Podczas każdego wydarzenia organizowanego przez Galerię kontynuowane są tradycje artystycznej bohemy XIX w., traktując spotkania ze sztuką jako okazję do celebracji smaku życia, poprzez wzbogacenie wieczorów artystycznych świetną kuchnią i odpowiednimi do okazji trunkami. Pozwala to wszystkim obecnym zanurzyć się w przyjemną atmosferę barwnych i poszerzających kreatywność rozmów o sztuce.

galeriasopra.pl

fot. mat. teatru

Źródło:

Materiał nadesłany