16.09.2021, 16:32 Wersja do druku

Warszawa. Weekend w Klubie Komediowym

fot. mat. organizatora

W najbliższy weekend w warszawskim Klubie Komediowym:

Impro na rogu świata i nieskończoności – Fiszer w Komediowym, 17.09 godz. 21.00 | Klub Komediowy

Jako dumni zarządcy całkiem pokaźnego księgozbioru, tj. klubowej Czytelenki, wykorzystujemy każdą możliwą okazję, by się nim pochwalić. I tym razem wyciągnęliśmy z półki książkę pt. „Na rogu świata i nieskończoności Wspomnienia o Franciszku Fiszerze” (Wydawnictwo Iskry, 2010)!

Franciszek Fiszer – facecjonista, arystokrata i filozof – był legendą cyganerii i arystokracji z przełomu XIX i XX wieku! W latach 80. XIX wieku był bywalcem najpopularniejszych wówczas warszawskich kawiarni, restauracji i kabaretów, stając się najbardziej znaną postacią śmietanki towarzyskiej, ozdobą niezliczonych balów i rautów. Styl życia Franca Fiszera nie uległ zmianie nawet po tym, jak jego rodzinna posiadłość, folwark Ławy, został zlicytowany za długi. Wciąż chętnie goszczono go w Udziałowej, Ziemiańskiej, Astorii, u Wróbla czy Bliklego – był w końcu chodzącą reklamą lokali.

Fiszer przyjaźnił się z większością polskich pisarzy, poetów, artystów i polityków. Wśród jego najbliższych przyjaciół byli m.in. Bolesław Leśmian, Stefan Żeromski, Władysław Reymont, Antoni Słonimski, Julian Tuwim, Jan Lechoń. Znany ze swojej erudycji, błyskotliwości i nieprzeciętnego poczucia humoru, Fiszer został zapamiętany dzięki licznym anegdotom, powiedzeniom i żartom stworzonym przez niego i o nim. Chociaż sam nie wydał żadnej książki, jego osoba pojawia się w niemal każdym ze wspomnień polskich artystów okresu międzywojennego. Uważa się, że był pierwowzorem postaci Pana Kleksa.

Tego wieczoru zbiór wspomnień o Francu Fiszerze i artystyczno-literackiej Warszawie, zebranych przez Romana Lotha, posłuży nam jako źródło inspiracji do zagrania serii improwizowanych scen!

Bilety: 35 zł

Moja hardcore'owa przygoda z wakacji – improwypracowanie dla dorosłych | NOWOŚĆ, 18.09 godz. 22.15 | Klub Komediowy

Pamiętacie, jak na jesieni facetka od polskiego dyktowała wam do zeszytów temat pierwszego w tym roku szkolnym wypracowania: „Moja przygoda z wakacji”? To teraz wyobraźcie sobie, że przychodzicie po urlopie do pracy, a tam mail od HR-ów, w którym oczekuje się, że zrelacjonujesz swój wypoczynek. Ale nie że jaka była pogoda (bo to można łatwo sprawdzić) albo że masz naładowane akumulatory i aż rwiesz się do pracy (bo i tak się zaraz okaże, że to nieprawda). To nie interesuje kadrowych, przeciwnie: firma oczekuje odpowiedzi z cyklu sex, drugs & rock’n’roll! Czy w związku z tym przyznać się, jak na golasa pływaliście w Adriatyku? Jak zerowaliście bar na all inclusive na Santorini? Albo jak trafiliście do aresztu w Meksyku?

Zapraszamy na komediowy spektakl improwizowany, w którym zapytamy o wasze hardcore’owe wspomnienia z wakacji i zagramy o tym… wypracowanie! 🙂

Bilety: 35 zł

Houston, macie problem! – komediowy komentarz do problemów Ziemi i okolic | PREMIERA, 19.09 godz. 17.00 | Rakieta Klub

Wieczór, który udowodni, że wszystko – oglądane z odpowiedniej perspektywy – wydaje się śmieszniejsze, nawet Ziemia. Komicy z Klubu Komediowego podjęli się prawdopodobnie najbardziej absurdalnej misji w historii kosmicznych lotów załogowych. Jej celem jest skomentować bieżącą rzeczywistość z pokładu Rakiety!

Zamierzamy pobić rekord największej odległości od naszej planety: od ulicy Wiejskiej w Warszawie, alarmujących raportów klimatycznych ONZ, od doniesień o kolejnych mutacjach zagrażającego naszej populacji wirusa, a także nie mniej zagrażających nam produktach rodzimej branży rozrywkowej – po to, aby spojrzeć na nie z dystansu, z ironicznym przymrużeniem oka, a czasem i z pewną dozą kąśliwości. Paliwa starcza nam już wyłącznie na pisanie niedorzecznych skeczy, obscenicznych scenek i nostalgicznych piosenek. Także tuż po pomyślnym (oby!) wodowaniu, zdamy Wam pełen raport z naszej podróży. Nie łudzimy się, że uda nam się Was uspokoić. Za to może uda się nam Was odrobinę rozbawić.

Bilety: 40/30 zł

Źródło:

Materiał nadesłany