EN

2.08.2021, 12:55 Wersja do druku

Warszawa. Prapremiera "Pierwszego zlecenia" w Teatrze Druga Strefa w piątek

W warszawskim Teatrze Druga Strefa 6 sierpnia odbędzie się prapremiera spektaklu "Pierwsze zlecenie" w reżyserii Sylwestra Biragi. Autorami tekstu są Radosław Figura i Paweł Trześniowski. Wystąpią: Joanna Górniak, Anna Sandowicz, Anna Nieciąg, Katarzyna Kozak i Maciej Wilewski.

fot. mat. teatru

"Trzy kobiety wychodzą z więzienia na zwolnienie warunkowe. W ramach nowatorskiego programu resocjalizacji zakładają firmę, która świadczy usługi cateringowe. Ich pierwszą klientką jest Ewa, która wynajmuje je do organizacji wystawnego przyjęcia urodzinowego dla swojego ukochanego i wspaniałego męża Adama" - czytamy o akcji przedstawienia na stronie teatru.

Jak wyjaśniono, "niestety podczas przyjęcia dochodzi do drobnego nieporozumienia, które rozpoczyna ciąg nieprzewidywalnych zdarzeń i zaskakujących zwrotów akcji". "Każda z postaci tej czarnej komedii skrywa jakąś tajemnicę, której odkrycie może być tragiczne w skutkach dla wszystkich" - napisano.

Dramaturgia, reżyseria i scenografia - Sylwester Biraga. Kostiumy zaprojektował Marcin Żak. Realizacja techniczna i budowa dekoracji - Elek Baranowski i Michał Cieślak.

Występują: Joanna Górniak (Lufa), Anna Sandowicz (Figa), Anna Nieciąg (Siksa), Katarzyna Kozak (Ewa) i Maciej Wilewski (Adam).

Prapremiera "Pierwszego zlecenia" - 6 sierpnia o godz. 20 w Teatrze Druga Strefa (ul. Magazynowa 14A). Kolejne przedstawienie - 7 sierpnia br.

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m.st. Warszawy.

Źródło:

PAP