EN

17.08.2021, 17:07 Wersja do druku

Warszawa. W sobotę zaczyna się 18. Festiwal Warszawa Singera

Koncerty, spotkania, wystawy, spektakle i niepowtarzalna atmosfera – takich wydarzenie będą towarzyszyć 18. edycji Festiwalu Warszawa Singera - przekazał we wtorek magistrat. Festiwal odbędzie się od 21 do 29 sierpnia w różnych częściach stolicy.

mat. organizatora

Inne aktualności

"Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, niezależnie od artystycznego wymiaru, to także hołd pamięci dla nieistniejącego miasta, żydowskiej Warszawy. Festiwal od lat pokazuje, jak nierozerwalne są kultura polska i kultura żydowska, że właściwie to jedna tradycja, z której nieustająco czerpiemy i która buduje tożsamość nas wszystkich" – powiedziała o festiwalu Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka Warszawy.

Jak przekazał ratusz, koncert inaugurujący festiwal tradycyjnie odbędzie się w Synagodze im. Małżeństwa Nożyków, a wystąpi Yoni Rose, światowej sławy kantor i śpiewak operowy. Natomiast na zakończenie festiwalu 29 sierpnia w Teatrze Wielkim zagra węgierski artysta Roby Lakatos – wirtuoz skrzypiec, kompozytor i znakomity aranżer. "Poza tym w trakcie festiwalu zaplanowano występy znakomitych polskich artystów, m.in.: Doroty Miśkiewicz, Grażyny Auguścik, Mikołaja Trzaski czy zespołu Shofar.

W ramach Żydowskiego Salonu Literackiego odbędą się także spotkania z literatami zajmującymi się tematyką żydowską, m.in. z Marianem Turskim i Józefem Henem. W sobotę 28 sierpnia w Centrum Kultury Jidysz z laureatką 14. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, Joanną Rudniańską, porozmawia przewodnicząca jury przyznającego nagrodę – Justyna Sobolewska.

Z kolei dla miłośników teatru zaplanowano przegląd najciekawszych spektakli Teatru Żydowskiego. W programie znalazły się spektakle takie jak: "Akademia Pana Kleksa", "Mykwa", "Circus Kafka" czy "Der Szturem. Cwiszyn/Burza. Pomiędzy".

Wstęp na część wydarzeń jest całkowicie bezpłatny, wystarczy tylko zgłosić chęć uczestnictwa. Wszystkie szczegółowe informacje i pełny program festiwalu można znaleźć na stronie Warszawy Singera.

Źródło:

PAP