EN
7.02.2023, 09:28 Wersja do druku

Warszawa. W piątek premiera „An Act of God” w Drugiej Strefie

10 lutego o godz. 20.00 w Teatrze Druga Strefa odbędzie się premiera galowa spektaklu „An Act of God” w choreografii Kamila Wawrzuty.

fot. mat. teatru

A było to tak. David Javerbaum, amerykański twórca znany między innymi z serialu „The Kominsky Method”, napisał boską komedię „An Act of God”, którą wziął na warsztat Teatr Druga Strefa, jedyna scena w Polsce, która mieści się w dawnym warsztacie samochodowym.

Jakiego Boga zobaczymy?

Czy będzie dobrze wszystkim znanym, umęczonym starcem z listą wymagań?

Czy może przemyślał to i owo i ma nam do zaproponowania coś nowego?

Bardziej nas rozśmieszy czy skłoni do myślenia?

Jedno jest pewne: Bóg, Biblia i odwieczne pytania ludzkości plus ojciec dyrektor Drugiej Strefy Sylwester Biraga w roli Boga – to przepis na mieszankę wybuchową z gwarancją. Jeśli nie rozerwie, to na pewno nie pozostawi nikogo obojętnym. Pomagać w całym tym nieziemskim zamieszaniu będą znakomite aktorki: Halina Chrobak i Katarzyna Kozak. Tylko teraz anioły będą miały najlepsze nogi w mieście. Czerwone! To z kolei za sprawą szatańskich podszeptów Marcina Żaka, odpowiedzialnego za całą boską garderobę w tym przedstawieniu. Na wskroś amerykańską sztukę przełożyła na język zrozumiały nad Wisłą debiutująca w tej roli Magdalena Szyc...

Czy to w ogóle może się udać? Sprawdźcie sami. Bóg czeka.

David Adam Javerbaum (1971) jest niezwykle popularnym amerykańskim komediopisarzem, który zdobył 13 nagród Emmy. Napisany przez niego An Act of God był wystawiany na Broadwayu od 2015 roku. W głównej roli obsadzono Jima Parsona, a od 2016 roku Seana Hayesa. Spektakl zagrano w ponad 20 krajach, w 11 językach.

W 1999 roku Javerbaum został zatrudniony jako scenarzysta w The Daily Show with Jon Stewart. W 2002 roku awansował na głównego scenarzystę, a pod koniec 2006 roku został producentem wykonawczym. Jego praca przyniosła 11 nagród Emmy, Grammy, trzy nagrody Peabody i nagrody Stowarzyszenia Krytyków Telewizyjnych zarówno dla najlepszej komedii, jak i najlepszego programu informacyjnego. Był także jednym z trzech głównych autorów książki America: A Citizen's Guide to Democracy Inaction, która sprzedała się w 2,6 miliona egzemplarzy i zdobyła w 2005 roku nagrodę Thurbera. W 2015 roku pracował w CBS jako producent The Late Late Show with James Corden. W 2016 roku współtworzył serial Netflix Disjointed z Chuckiem Lorre. Był także jednym z trzech scenarzystów serialu Netflix The Kominsky Method. Od 2020 roku jest współproducentem wykonawczym wznawianego przez Comedy Central serialu animowanego Beavis and Butt-Head.

Premiera: 30 grudnia 2022

Premiera galowa: 10 lutego 2023

Spektakl dla publiczności od 15. roku życia.

Czas trwania spektaklu: 80 minut

Bilety on-line: https://www.teatr2strefa.pl/event-details/act-of-god

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

#odkryjteatrnanowo #różnorodność #discovertheateragain #diversity #teatr2strefa #teatr #warszawa #mokotow #teatrpotrzebny #off #art #god

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne