EN

22.04.2024, 12:26 Wersja do druku

Warszawa. W maju premiera spektaklu „Cztery pory miłości” w Teatrze Polskim

Teatr Polski w Warszawie zaprasza 10 maja na ostatnią premierę w tym sezonie artystycznym – „Cztery pory miłości” w reżyserii Wojciecha Czerwińskiego.

fot. proj. Marcin Władyka/ mat. teatru

„Cztery pory miłości” w reżyserii Wojciecha Czerwińskiego to wyjątkowy, autorski spektakl muzyczny inspirowany polską muzyką ludową. To opowieść o losie dwójki bohaterów: kobiety i mężczyzny, i ich wielkiej miłości – niemożliwej do spełnienia.

Spektakl składa się z czterech części, które niczym cztery pory roku symbolizują cztery pory życia i tytułowe – cztery pory miłości. Współcześnie zaaranżowane melodie i pieśni ludowe, w których pobrzmiewają echa „Czterech pór roku” Vivaldiego, w zaskakujący sposób oddają emocje, nadzieje i rozczarowania dwojga bohaterów. Tematyka i nastrój wykonywanych na żywo utworów sprawiają, że spektakl zyskuje narrację, pozwalając śledzić losy ludzi, których życie zamknięte jest w metaforycznym obrazie przemian zachodzących każdego roku w naturze.

PREMIERA 10 maja

Scena Kameralna im. Sławomira Mrożka

***

Dzień Dziecka w Polskim:

"Podróże Guliwera" - 28, 29, 31 maja oraz 1 i 2 czerwca

W podróż w fantastyczne i nieznane krainy poniosą Was pomysły reżysera Jarosława Kiliana, scenografki Julii Skrzyneckiej, mistrzów zdjęć filmowych i animacji: Piotra Niemyjskiego i Andrzeja Jobczyka, efekty przygotowane przez studio Platige Image i muzyka Grzegorza Turnaua. Przewodnikami po morzach i oceanach będą artyści Teatru Polskiego z Maksymilianem Rogackim w roli Guliwera.

Źródło:

Materiał nadesłany