EN

17.11.2022, 15:50 Wersja do druku

Warszawa. W grudniu premiera „Mojego roku relaksu i odpoczynku” w Dramatycznym

Pierwszą premierę Teatru Dramatycznego w sezonie 2022/23, która odbędzie się 8 grudnia, reżyseruje Katarzyna Minkowska. Artystka to wschodząca gwiazda młodego polskiego teatru, reżyserka spektakli „Stream” z TR Warszawa, entuzjastycznie przyjętej przez krytykę i widzów „Cudzoziemki” z Teatru Polskiego w Poznaniu oraz „Orlando. Bloomsbury” z Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

fot. mat. teatru

W obsadzie: Izabella Dudziak (gościnnie), Monika Frajczyk (gościnnie), Marcin Wojciechowski, Anna Kłos, Katarzyna Herman, Mariusz Drężek, Konrad Szymański, Agata Różycka, Martyna Kowalik, Małgorzata Niemirska, Lidia Pronobis, Małgorzata Rożniatowska, Marcin Stępniak, Marcin Sztabiński, Krystyna Lama Szydłowska (gościnnie).

Twórcy:

reżyseria: Katarzyna Minkowska

adaptacja: Tomasz Walesiak, Katarzyna Minkowska

dramaturgia: Tomasz Walesiak

scenografia: Łukasz Mleczak, Katarzyna Minkowska

kostiumy: Jola Łobacz, Łukasz Mleczak

choreografia: Krystyna Lama Szydłowska

muzyka: Wojciech Frycz

multimedia: Agata Rucińska

operator: Janusz Szymański

światło: Paulina Góral, Monika Stolarska

O spektaklu:

Jest przełom wieków, początek nowego tysiąclecia, gospodarka kwitnie, a świat, zwłaszcza na zamożnym Zachodzie, mnoży nieskończenie oferty karier, ścieżek rozwoju, rozrywek i przyjemności. Ale główna bohaterka tej opowieści nie znajduje dla siebie miejsca w tej rzeczywistości - pogrążona w depresji, nie znajdując choćby cienia satysfakcji i spełnienia w pracy czy w relacjach z bliskimi, szuka raczej możliwości wyłączenia się z życia. Postanawia zresetować swoje ciało i umysł przy użyciu starannie dobranej mieszanki leków psychotropowych. Wyłączyć się. Zahibernować. Przespać rok, z nadzieją, że odrodzi się na nowo. Ten szczególny eksperyment, który próbuje przeprowadzić na samej sobie, nie jest jednak wcale prosty do zorganizowania, a jej starania o radykalny „log out” stają się kanwą dla uniwersalnej, psychologicznej opowieści o emocjach, zarazem mrocznej i sięgającej po czarny humor - zapisem żałoby, portretem depresji, ironicznym obrazem terapii, wreszcie, śladem wędrówki przez świat sztuki współczesnej i klasyków kina lat ’90 w uporczywym poszukiwaniu prawdy o samej sobie.

Więcej informacji: teatrdramatyczny.pl

Kolejne spektakle 9, 10, 11 grudnia.

 Bilety już w sprzedaży!

Źródło:

Materiał nadesłany